חוות דעת אמיתיות משתמשים אמיתיים
 
תוצאות חיפוש עבור 'מדיום'
 

חוות דעת המכילות 'מדיום'

תמונה של inna buhshtab
סומכים עלי0
חוות דעת3
inna buhshtab
גן הקונגרסים
דירוג 1 מאוד לא ממליץ, מעדיף לשלם הרבה יותר ולקבל מקום מקצועי ומאורגן. מנהל אירוע שיגיע בזמן וידאג שהכול מתוקתק זו בקשה בסיסית, זה התפקיד שלו.סידורי ישיבה לא יצאו בזמן, בנוסף גם לא היו מס' על השולחנות בזמן. לכן היו אורחים שהתיישבו היכן שראו לנכון ונוצר בלגן שלם בהושבה. חלק מהקרובים נעלבו מאוד כשישבו בנפרד ממשפחתם. למרות שווידאנו יום לפני, "במקרה" כל הואזות שבחרנו "נשברו", בזמן קבלת הפנים אולתרו תחליפים שלא התאימו לסידורי הפרחים וישבו עליהם עקום, חלקם היו מלוכלכים בצורה בולטת. לה היו מלצרים מסתובבים בקבלת הפנים למרות שסוכם. לא לקחת את הסטייק גם אם השף מתעקש שכולם יהיו במידת עשייה מדיום וזהים לטעימות. כל הסטייקים היו סוליות. שאר הדברים פחות חשובים אבל מצביעים על המקצועיות של המקום- ברמנים לא ידעו מה זה רום והפנו אורחים מבר לבר, מנה שסגרנו בטעימות השתנתה ביום האירוע, תוספת פוטטוס שסגרנו לא היתה, מנהל אירוע שדחה את הפגישה שלפני האירוע מס' פעמים ולבסוף איחר בשעה ואפילו לא התנצל, לא הוגשו לחמים בעגלה בקבלת הפנים כמו שסוכם, בעמדת חיתוך בשר בקבלת הפנים החותכת לא ידעה איזה בשר היא מגישה, השאריות והפסולת יחד עם נייר הכסף היו באותו הכלי עם הבשר שנחתך ועוד דברים שלא ראינו או שכחנו. באמת שאנחנו לא אנשים דקדקנים, פשוט המקום מאוד לא מקצועי.
המשך...
22:08 30/05/2013
תמונה של enbalit
סומכים עלי0
חוות דעת3
enbalit
ליליום
דירוג 1 לאחר שהתרשמתי מאוד מהשמלות באתר, תיאמתי פגישה עם קטי.כשלוש שעות לפני הפגישה קטי שאלה אם אוכל לאחר אותה והסברתי שלא אוכל כי יש לי עוד סידורים, קטי הראתה עוד בטלפון חוסר שביעות רצון מכך שלא התאמתי לה ללוח הזמנים....כשהגענו למקום,שאלנו את קטי האם יש להם חניה ללקוחות וענתה שלא, אבל אפשר למצוא בקלות, והלכנו לחפש חניה (בראש עוברת לי השאלה מה יקרה ביום החתונה שיגיע החתן לאסוף אותי ולא ימצא חניה) לאחר כמעט רבע שעה, מצאנו חניה ברחוב, במדחנים. נכנסו לסטודיו,קטי קיבלה את פנינו בצורה לא מאוד מסבירת פנים, אפילו די נעלבתי מהיחס. הסטודיו קטן מאוד אך לא שופטים לפי הקנקן, אלא מה שבתוכו- ובתוכו...הופתעתי לרעה מחוסר המגוון בשמלות- היו רק 10 שמלות על הקולב וכששאלתי נאמר לי שאלו כל השמלות, חוץ משתיים שנמצאות בתפירה.כשמצאתי אחת שאהבתי, היא היתה במידה קטנה, קטי התעקשה שהיא תעלה ומאוד התאמצנו להעלות אותה, דבר שגרם לי לאי נוחות ואפילו למבוכה... השמלה ישבה ממש לא כמו שצריך וקטי התעקשה שעם תיקון קטן תיראה טוב. אבל כך היה גם בשמלה השנייה והשלישית שמדדתי. וכיצד אוכל להתרשם אם אין ולו שמלה אחת במידתי??? שאלתי לפשר הדבר והיא אמרה שיש רק מידה מדיום. הדבר צרם לי מאוד. מדובר בסטודיו הנמצא בלב ליבה של יפו, ומצריך נסיעה במיוחד לשם(בניגוד למשל לסטודיו בדיזנגוף המאפשר תיאום קרוב של עוד פגישות) ונראה לי שהמינימום שניתן לעשות כשירות ללקוחה- הינו לשאול אותה האם היא רזה מאוד או מלאה.... ולהסביר שיש רק one size בחנות ולא להטריח את הכלות להגיע לחינם.הצטערתי לקבל יחס מאוד לא מכבד ולגלות את רמת השירות הירודה.
המשך...
18:29 25/12/2011
תמונה של lironzinger
סומכים עלי0
חוות דעת2
lironzinger
וילה סוקה
דירוג 5 בתור זוג לא שגרתי בעליל, ידענו שכאשר יגיע היום ובו נתחתן, נרצה לערוך טקס צנוע ושקט.לאחר פסילת האפשרויות של רבנות /בית כנסת / מסעדה (גן אירועים - לא - עלה - בדעתנו- / 500 איש - אוי ואבוי) הגענו למקום הקסום אי שם במושב בני ציון ושמו - וילה סוקה (אחחח..... גן עדן)ולעינייננו:חתונתנו התקיימה ב- 4.5.11 בנוכחות 100 חברים קרובים ומשפחה קרובה.התנהלות המקום: ערן, מנהל השיווק, ליווה אותנו בהיכרות המקום, ואכן הרושם הראשוני שלנו היה מצויין, הן מהאווירה והן מהאדיבות שבה טיפלו בשאלותינו הראשוניותאבי, האחראי אירועים בשטח וביום החתונה עצמו, ליווה אותנו במשך כל הערב במקצועיות על ובנעימות רבה ביותר. דאג לנו לארוחה על הבר, כאשר כל האורחים ישבו לאכול, כל הזמן עמד לידנו, שאל ודאג אם לא חסר דבר. אחד האנשים המקצועיים והעיניינים שהכרתי.אווירה: אם אתם אוהבים כמונו חתונות צנועות, לא המוניות, בלי החברים של ההורים, בלי האחיות של הסבתות, בלי המוכר של המכולת מלמטה - הגעתם למקום הנכון!המקום מעוצב בטעם כפרי, אינטימי וחמים. צמחייה, פרחים, עששיות, נרות, וכל מה שתרצו.האוכל פשוט תאווה לחיך. האלכוהול האיכותי לא הפסיק לזרום.כל הערב עבר ללא תקלה אחת. המקום היה מתוקתק החל מהדברים הקטנים (שירותים תמיד נקיים, כוסות הבריקו) ועד הדברים הגדולים (תזמון החופה, תזמון האוכל).לסיכום: בתור מישהי שמעולם לא פינטזה על חתונה, ברגע שראיתי את וילה סוקה- שיניתי את דעתי ובו במקום החלטתי שזה ה-מקום לאירוע קטן ומרגש שייזכר לשנים ארוכות.האורחים מאוד התרגשו מהמקום ולא הפסיקו לשבח את האווירה, האוכל והמוזיקה.אני רוצה להודות מעומק ליבי, לערן ולאבי. שיודעים איך לעשות אירוע כהלכתו, איך לעבוד עם אנשים, איך למצוא צוות מלצרים ובארמנים ברמה ואיך לשמור על צניעות בימים שבהם חתונה של 100 אנשים נשמעת תמהונית ובלתי אפשרית.ובלי קשר ארצה להמליץ על:הרב (אליעד סקורי): צהר, חיפה.המוזיקה (אייל דקסל) : הוכחנו שאפשר לעשות חתונה בלי שיר מזרחי אחד.הצלם (ויקטור ורצנר) : אחד מתוך 40 הצלמים המובילים בתחרויות בינלאומיות.שמלה (ויקטור בלאיש): רק למבינות עניין ;-)
המשך...
15:41 07/05/2011
תמונה של ששת שצ
סומכים עלי14
חוות דעת85
ששת שצ
קפה גופרמן
דירוג 4 השבוע התארחתי במיסטרו גופרמן. בחיים לא הייתי חושב להכנס לרשפון ( אבל גם לסגולה לא הייתי נכנס... ) כנראה שיש טרנד לפתוח מקומות טובים במושבים   אז מה היה לנו   לחם הבית הוגש עם מתבלים נעימים במיוחד הטפנד, אבל השתדלתי לא לאכול לחם.   המנה הראשונה שהוגשה הייתה השיא של הארוחה, מדובר בסופלה פטריות כמהין, המורכב מכמה סוגי פטריות: פורטבלו, שמפניון, שיטאקי, פורוצ'ני, וכמנין. בלב של הסופלה מונח מדליון של גבינת עיזים שמקפיץ את הביס לרמה של גורמה. 52 ₪ לכו על זה!   גם שוט של מרק עגבניות עם פרנו יוגורט כבשים בקישוט מיקרו בזיל ושמן זית היה נהדר. המנה הראשונה הנוספת שהגיעה היא סשימי טונה אדומה על ז'וליאנים של ירקות בוויניגרט מיסו ושומשום. המלצתי, לחזק את נוכחות המיסו במנה. נכון הכלל הבטוח והנכון אומר לאכול טונה אדומה כפי שהדג העניק אותה ולא לקלקל אותה בטעמים, אבל קצת יותר נוכחות לא הייתה מזיקה לטעמי האישי. 58 ₪   מנה נוספת שהפתיעה אותי אלו כדורי ריזוטו מה שהפתיע אותי זה שהם בציפוי פריך, פרמז'ן רג'אנו על רוטב עגבניות ואיולי פסטו. מעולם לא נתקלתי בריזוטו עם ציפוי פריך מטוגן. המנה מאוד מעניינת אם כי הייתי מעדיף פטריות מסוג כל שהוא ויותר פרמזן מאשר עשבי תיבול בפנים. 39 ₪   מנה נדיבה ונפלאה של פטה כבדי עוף עם הרבה חמאה ושומן אווז בפנים על מרמלדה של בצל, עגבניות שרי ובריוש הוגשה, אני אכלתי פרוסה אחת שלמה לבד עד תומה והתאפקתי לא להמשיך עוד.. מנה כל כך טובה. 42 ₪   טרטר נתח קצבים שייך גם הוא למתאבנים של המנות הראשונות. היה לי חסר טיבול ומלח במנה, וחבל, מנה שעם החלמון יכולה להיות שיא הטעם. 58 ₪   מנה נוספת שהוכנה אולי במיוחד כיוון שאינה בתפריט היא לביבת בטטה ברוטב יוגורט בפאלו, הייתה טעימה אולם קצת כבדה.   חציל קלוי על מצע טבולה וטחינה גולמית זו מנה שהיו לי רגשות מעורבים כלפיה. המצע התחבר טוב מאוד לחציל, אולם הייתי מעדיף סוג של חציל ללא גרעינים ( בלאדי) 38 ₪   בשלב הזה ניר הבין ...
המשך...
13:24 18/12/2010
תמונה של מישאל פומפיאנסקי
סומכים עלי12
חוות דעת32
מישאל פומפיאנסקי
קדמה בראסרי
דירוג 2   מסעדת קדמה היא הראשונה שבמסעדות הבשר שבמתחם ממילא בירושלים. החדשנות והמודרניות של קדמה משתלבים עם העבר וההיסטוריה הארוכה והמרתקת של העיר בזכות הנוף הייחודי הנשקף ממרפסת המסעדה של חומות העיר העתיקה, שער יפו וכנסיית דור מציון. מבנה המסעדה נשמר כפי שהיה וקירותיו מעידים על האופי האותנטי שלו. אך למרות הנוף והמסעדה האוכל והשרות ברמה חובבנית המחירים לא !!! לסיום יום עיון במעלה החמישה שערכה החברה בא אני עובד נלקחנו לטיול עוצר נשימה בירושלים,             הטיול החל בשכונת נחלאות הותיקה אל מול שוק מחנה יהודה ומכילה בתוכה פרקי היסטוריה של תחילת ההתיישבות היהודית מחוץ לחומות צורת החיים והאנשים פשוט מדהים, טיול וטעימות בשוק מחנה יהודה, לרבות השוק העיראקי, צבעים, ניחוחות וטעימות פשוט מדהים מרהיב ומלמד. לסיום הערב הוזמנו כל 150 המשתתפים לארוחת ערב במסעדת קדמה השוכנת בקניון ממילא, מיקומה של המסעדה עוצר נשימה ולו רק מהנוף הנשקף מהמרפסת החולש על חומות העיר העתיקה בואכה שער יפו מחד גיסא ומעידך משקיפה על הר נוף למרחוק ושכונותיה הדרומיות של ירושלים ומלון קינג דיווד בעורפה, מה אגיד  ומה אספר הרגשה של חו"ל. המסעדה השוכנת בתוך הקניון בנויה מקווים חלקים ומעוד מזמינה ונעימה, האוכל בהתחשב בכמות האנשים כ 150 איש היה ברמה טובה יחסית כבר עם כניסתנו למסעדה חיכו לנו שולחנות ערוכים ומסודרים כאשר במרכז השולחן חיכה לנו בקבוק יין שתיה קלה ומנות פתיח שכללו חציל על האש עם טחינה ונגיעת רוטב חמוץ מתוק שהיה טעים, סלט חסה עם רצועות עוף, מתבלים שונים ופיתה פוקצה הצבעים וסידור השולחן היה מדהים וצבעוני הטעמים מעט פחות אבל במסגרת ההגיון. כמנה עיקרית היה מבחר של פרגיות, סטייק אנטריקוט על הגריל, ודג סלמון צרוב על הגריל, התוספות היו תפוח אדמה בתנור, ואורז. כעקרון האוכל היה ברמה הגיונית ולא הפיל איש מכסאו אני בחרתי בסטייק האנטריקוט  הסטייק היה מקצוות אנטריקוט שלא יושנו מספיק וכדי להבהיר לי לא לקחת את המנה הזו בקדמה בפעם הבאה הגיע לשולחני רצוח עד תום. (זה לאחר שביקשתי שיגיע במידת עשיה מדיום) כמנות אחרונות הגישו לנו כדורי סורבה חמודים. השרות ...
המשך...
22:26 02/01/2011
תמונה של ששת שצ
סומכים עלי14
חוות דעת85
ששת שצ
ארטמיט
דירוג 5 הייתי אורח המסעדה ולמרות שבאירוח היו תקלות מוזרות שנבעו מעומס אורחים במסעדה במילה אחת אני יכול לסכם ולומר טרם נתקלתי במסעדה כשרה שיודעים להכין בשר מוצלח ברמה כזו   ישבנו בחדר הפרטי מהודר, הגישו משקאות ולפתיחה הגיעה לחם אגוזים משובח הנאפה במקום, מלווה באוליו שהזכיר לי מיונז של שנות החמישים שהכינו בבית. ( 14 ₪ ) צילום זה לימור אדרי יחצ   סלט בריאות - גזר צנון , קולורבי,כרוב אדום ולבן,נבטי חמניה, נבטים נסינים, עגבניות שרי ובוטנים. כל המרכיבים מעורבבים יחד עם וינגרט על בסיס שמן שומשום גינגר ומיץ לימון ( 32 ₪ )     חציל " בלאדי " שרוף מוגש עם טחינה ירוקה מכוסברה , ההגשה ומידת העשיה של החציל מפתיעה לטובה כל החלקים אכילים וטעימים – מנה לאוהבי כוסברה שאני לא נמנה עליהם ( 36 ₪)   שקדי עגל על מצע ראגו עדשים שחורות- אסור לפספס את המנה הראשונה הזאת גם אם אתם אוהבים ירקות תחלקו במנות הראשונות אבל אל תוותרו על המנה הזאת!! ( 52 ₪ ) יקר אבל שווה.     נקניקיות מרגז – אם לא מרגיז אתכם לאכול חריף, מוגשות על עלי רוקט  ( 36 ₪)   למנות עיקריות משותפות הגישו צלחות של מיקס מסויים אבל זה לא המנה של המיקס של המסעדה,   היו שם שיפודי אנטריקוט ופילה בקר וספריבס טלה ( אסאדו ) הבשרים האלו היו ממש משובחים, הטלה היה טעים ורך.   מנה של ספריבס טלה במשקל 900 גרם תעלה לכם כאן 180 ₪ לפי המשקל יתכן והיא יכולה לספק זוג. מומלצת.     גם סטייק הסינטה שהוגש היה עשוי מדיום רייר כמו שצריך רך כמו חמאה וטעמו משובח. הסינטה מיושנת כ- 3 שבועות במקרר באפס מעלות . הסינטה הוא נתח נקי משומן , ולכן מידת הצלייה מומלצת היא  מדיום רייר מנה במשקל 800 גרם תעלה כאן 125 ₪ גם במנה כזו אפשר להתחלק.
המשך...
23:40 06/11/2010
תמונה של מישאל פומפיאנסקי
סומכים עלי12
חוות דעת32
מישאל פומפיאנסקי
חינאוי המסעדה
דירוג 5 מסעדת חינאווי בראשל"צ השוכנת במערב העיר מאחורי הסינימה סיטי ברח' ילדי טהרן 12 מאחר עםהגיעי למקום הגיע בישארה בעצמו לקבל את פנינו מארחת חמודה הושיבה אותנו במקומותינו המסעדה מעוצבת בשיא החדשנות נקיה והאווירה במקום היא של מסעדה ממוצבת ולא של עוד שיפודיה כמו "ציפורה" או שיפודי אווזי.מיד לכשהתיישבנו ניגשה אלינו מלצרית ורשמה את ההזמנה שכללה 12 סלטי פתיחה ועוד מנות ראשונות חומוס, קובה נבלוסיה, ופלאפל (כבד קצוץ שהוזמן אזל)   למנות העיקריות הוזמנו סטייק אנטריקוט 350 ג"ר, צלעות טלה, 2 שיפודי אנטריקוט,וסניה.למנה אחרונה הוזמן מליבי עם אצבעות קדאיף.סלטי הפתיחה מגיעים במגוון עצום וברמה טובה ומתמלאים תדיר החומוס היה מצויין כמו כן הקובה נבלוסיה.בנושא הבשר הפזמון במקום שונה הסטייק אנטירקוט זכה ל 12 נקודות, צלעות הטלה ל 10נקודות על אף שהיה חסר מעט תיבול, השיפוד אנטריקוט במידת עשיה מדיום רייר היה עילוי, והסניה הוגשה בכלי מתאים והיתה טעימה טעימה התוספת שקיבלה את מקסימום הנקודות דווקא היתה מחית תפוחי האדמה העדינה ובעלת מירקם אדיר.לסיום הוגשו קפה, תה, וקינוח אחד לכולם מליבי עם אצבעות קדאיף מנה מהממת ובעיקר מצטיינת בכך שלא היתה מתוקה מדי את הארוחה ליוו בירות
המשך...
23:05 31/07/2010
תמונה של מישאל פומפיאנסקי
סומכים עלי12
חוות דעת32
מישאל פומפיאנסקי
הללויה - אילת
דירוג 5   שלשום בערב עם סיום ארוחת הערב במלון ישרוטל אגמים באילת החלטנו אני ובת זוגי לצאת להסתובב בעיר הדרומית אילת. במהלך הטיול הגענו למתחם מלון אדומית מול האיימקס בעוד אנו פוסעים נזכרתי ברגעי נגה במסעדה מדהימה שנהגתי לסעוד בה בתקופת שהותי באילת, הללויה שנמצאת בקומת הקרקע של מלון אדומית בין המסעדות הבודדות באילת שנחשבת למסעדת "גורמה" על אף היותה מסעדה בכשרות בד"צ דבר שבד"כ לא בדיוק הולך ביחד.   מאחר ועמדנו לפיתחה אך היינו מלאים מהאוכל במלון  ישרוטל אגמים שאגב היה מדהים ועל כך אני יספר בפוסט נפרד החלטתי להיכנס להגיד שלום, נכנסנו פנימה ומיד זיהו אותי בני משפחת דהן האם שוש שהיא הרוח החיה ושפית המסעדה עמרם בעלה שהוא הקנין והמנהל האדמיניסטרטיבי של המסעדה ובנם שמואל שהחליט להצטרף לעסק המשפחתי ועוזרבהפעלת המסעדה, עסק משפחתי שקיים למעלה מ 35 שנה.   משפחת דהן היא משפחה ששורשיה הם במרוקו והבישול של שוש מן הסתם הוא בעל נטיה לבישול ביתי של המטבח המרוקאי שהתפתח עם הזמן גם לאוכל אירופאי קלאסי. והתמחות מיוחדת לאוכל אסיאתי.    מיד בכניסתנו עטו עלינו בני המשפחה בנשיקות וחיבוקים על אף היות המקום מלא יחסית בסועדים וכאילו לרגע התנתקו מעבודתם והיו עסוקים בשמחה אמיתית של מפגש חברים שלא התראו לאורך זמן.   עוד לא הספקנו לסיים את החיבוקים והנשיקות ו"אמא" שוש התחילה כדרכה של "אמא"  מה תאכלו מה תשתו, הסברנו לה שלפני כ 30 דקות סיימנו ארוחת ערב דשנה בבית המלון ואיננו מסוגלים להכניס דבר לפינו, אך ההסברים לא הועילו במאום וכמובן התפתח "מיני ויכוח" על הנושא אך מכיוון שהיינו מפוצצים הויכוח הוכנע מראש ו"אמא" שוש ובנה שמואל עטו פני נעלבים אך עדיין לא וויתרו על מלחמת ה"אוכל"!!! התפשרנו על כוס קפה ובירות ובעוד אנו מסבים כולנו ומעלים נשכחות ומשוחחים על המסעדה ומאכליה ועל המטבח של "שוש" הודיעה לנו "מאמא" שוש ש"מחר את ארוחת הצהריים  אנחנו באים לאכול אצלה!!!" והיא מכינה לנו שוק כבש בתנור כמובן שלא יכולנו לסרב וכך הצלחנו לשרוד את הביקור מבלי שתפרוץ מלחמת עולם שלישית. בקיצור הערב חלף עבר ...
המשך...
13:40 12/07/2011
תמונה של uzicohen10
סומכים עלי1
חוות דעת1
uzicohen10
איזדורה
דירוג 3   רשמיי מביקור באיזדורה בתאריך 11/07/2010העסקיות אכן משתלמות ביותר, השירות אדיב והמנות חביבות (אבל לא יותר - לא נפלתי משום מנה). אבל 2 פדיחות בעצימות גבוהה ביותר יגרמו לי לחשוב פעמיים לפני שאבקר שם שוב: הזמנתי פילה (103 ש"ח בעסקית) וקיבלתי אותו עשוי מידי ויבש מאוד למרות שהזמנתי מדיום-רייר. במיוחד בשר פילה שהינו עדין מאוד (ויקר) הקפדה על איכות הביצוע קריטית. לא התביישתי וביקשתי שייתקנו את המנה. ללא היסוס המלצרית לקחה את הצלחת, אך המנה החלופית הגיעה אחרי המון זמן (15 דקות). מיותר לציין ששאר היושבים לשולחן כבר מזמן סיימו את מנותיהם (ואפילו פינו להם את הצלחות). הפעם הפילה היה מצויין ועשוי בהלכה אך מוח עצם שהוגש כחלק מהמנה היה קפוא. קפוא!! הפעם, כשציינתי את העניין בפני המלצרית, כבר זכיתי לתגובה צוננת ביותר (על סף המאשימה, כאילו אני מנדנד). לצערי גם לא זכיתי להתנצלות (נהוג שאחראי המשמרת מגיע לומר משהו). אחרי שניהלנו דיון סוער בקול רם (במיוחד) אודות מה נהוג לעשות במסעדות מכובדות במקרים כאלה הציעה לנו המלצרית קינוח ע"ח הבית (לא שאלה אותנו לגבי העדפותינו אלא פשוט הניחה מנה על השולחן) וגם כאן הרגשתי כאילו אני זה שצריך להתנצל. יושבי השולחן הלוחמניים יותר, הציעו לי להלחם ולדרוש לא לשלם על המנה. אני העדפתי לשלם בשקט, ולומר את דברי ברשת. אני בטוח שאפשר לאכול טוב באיזדורה, ושמדובר בצירוף מקרים עגום ביותר. אבל גם במקרים כאלה המסעדה (במיוחד מכובדת כמו זו) צריכה לדעת לטפל.
המשך...
12:09 20/07/2010
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
שגב
דירוג 5 באמת אחת המסעדות הטובות ביותר שהייתי בהן - אם כי גם מהיקרות שבהן. ודווקא לא רק בגלל האוכל, שגם הוא היה מצויין, אלא דווקא ובעיקר בגלל השירות - אדיב, מקצועי ברמות על, נחמד ומהיר. כוס המיים לא נשארה ריקה לרגע, כל הזמנה הגיעה מהר ולאדם הנכון (היינו שמונה) - לא משנה איזה מלצר הגיע לשרת אותנו, הוא היה המשך יעיל וטוב של המלצר הקודם, פשוט מושלם.   למנה הראשונה (חוץ מהלחם המעולה) הזמנתי קרפצ'ו בקר, שהוגש בצורה קצת שונה מהרגיל (מאורך במקום מעוגל) אבל היה די טעים. לא זול בכלל (60+ שקל), ולדעתי לא מצדיק את המחיר הגבוה, במיוחד לאחר שקיבלתי המלצות על עליו, אבל מילא. הוא היה קארפצ'ו טוב ומכל הארוחה היה הפחות טוב דווקא.   מנת הביניים (חינם..) היתה סורבה להעברת הטעם, כדי שנהיה מוכנים למנה העיקרית. נו, זה לא שירות?!   למנה העיקרית הזמנתי פילה בקר מדיום, שהגיע פשוט מושלם. המנה יקרה (160 ש"ח) אבל שווה את זה - היא מגיעה עם פירה שאני לא אוכל, אבל זה לא שינה כי ממליא לא יכולתי לסיים. הבשר טרי, נימוח ועשוי פשוט מושלם - אפילו אני לא הייתי צריך להוסיף מלח - לא יכולתי לשנות את הטעם שהוגש בכלל.    הקינוחים היו מעולים, כך אומרים, אני לא אוכל כמובן, אבל האספרסו הקצר היה מצויין.
המשך...
05:43 25/06/2010
תמונה של איבי
סומכים עלי13
חוות דעת57
איבי
מסה
דירוג 4 מסה – messa       שנינו בחרנו בעסקית של 98 ₪.   הגיעה לשולחננו סלסלת לחם עם 3 מטבלים: חצילים, לימונים כבושים עם נגיעת אריסה ופסטו מכוסברה ולימון. ביקשנו גם חמאה, קיבלנו צלוחית קטנה ועליה 4 כדורונים קטנים קפואים. הלחם היה טוב, הוא לא היה חם, אבל הוא טרי.    פטה כבדים, ג'לי מוסקט וסילאן,הפטה היה עשוי מכבדי עוף ואווז והפטה היה קרמי, נימוח, מאד חמאתי, מנוקד בפיסטוקים שנתנו טוויסט נחמד למנה. ריבת עגבניות שרי, הוסיפה מתיקות נפלאה שתמיד משתלבת טוב עם פטה.  י' לקח למנה ראשונה קרפצ'יו של שייטל כבוש בזעתר, פיסטוקים ומעל ויניגרט עם נגיעות וואסבי וגילופי גבינה tete de moine‏.     י' מאד התלהב מהמנה, אין ספק שוויניגרט הוואסבי נתן עקצוץ נעים.   י' לקח רצועות פילה,עם פטריות על קרם תפוחי אדמה בבלסמי ערמונים. מידת הצלייה שי' ביקש הייתה מדיום, הנתחים הגיעו WD‏ והבלסמי נשפך בנדיבות מדי.   במנה החדשה, אכן רוב הנתחים השמנמנים יותר היו מדיום והדקים היו WD‏, אבל זה היה הרבה יותר מוצלח, במיוחד כשי' יכול היה לשלוט על כמות הבלסמי ערמונים שנמזג למנה.   טעמתי את הפירה, הוא היה בהחלט קרם תפוחי אדמה, שמנתי, קטיפתי וללא גושים, גם הרוטב היה טעים והבשר היה מאיכות טובה.   אני בחרתי בניוקי בחמאה שרופה, ערמונים וקציפת פורצ'יני. בצלחת הגיעו ניוקי לא מרובים וריח החמאה עלה באפי, המנה מעניינת בזה אין ספק, הערמונים היו טעימים וגם הם הוקפצו בחמאה, קציפת הפורצ'יני היא רעיון נחמד, אבל לא מספיק מודגשת בטעמה.   לאחר הוספת הפרמזן המנה השתפרה פלאים.   הניוקי היו טובים, אבל לדעתי לא היו מספיק אווריריים והיוו קונטרס גדול מדי לקציפה העדינה שהחלה להתפרק ולצנוח תוך כדי אכילה.   קינוחים 34 ₪. י' לקח, קפוצ'ינו קוקוס, גבינה אפויה, קרם לימון ומקפא אננס.   כוס ובתוכה השכבות המדוברות ומעל סיגר פילו ממולא בקרם שקדים, המלצרית אמרה לי', לך עם הכפית עד למטה ותעלה, ככה הכי תהנה מכל הטעמים וכך היה.     אני הזמנתי את מעדן שוקולדים "ולרונה", 3 שוקולדים של ולרונה, לבן, חלב ומריר מחוממים קלות, עם רוטב טופי ושערות תפוז.  הגיעה צלחת מחוממת, עם גוש בשלושה צבעים של שוקולד ובריכה של חלק מהשוקולד שנמס, ...
המשך...
19:55 03/06/2010
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
מקום בלב
דירוג 4 מצטרף לחוות הדעת של טריסטרי.. נכנסנו למקום ולקחנו את הפנייה הלא נכונה, דבר שהוביל אותנו דווקא לטיול מענין במקום.. טבע בעיר, מלא נקודות קסומות בגדלים שונים, שולחנות גדולים או קטנים ואינטימיים.. לא ברור לי אם הם מנוצלים, ואם לא אז חבל.. האוכל עצמו היה מצויין ברובן. הקארפצו קצת צלע והיה עבה מדי, אבל סלט העגבניות היה מעולה והלחם מכל סוגיו היה מצויין וטרי. בעיקריות הזמנתי סינטה 300 גרם מדיום שהגיע טיפה מדי done אבל בכל זאת טעים מאוד מבשר איכותי. הרוטב, לטעמי, מיותר. תפוחי האדמה האפויים היו טעימים גם כן. המקום קולה את פולי הקפה בעצמו, כך שהם מיוחדים ולא רגילים, למרות שלא היו הטעם שלי. אפשר לקנות במשקל אם הם כן לטעמכם..
המשך...
17:19 19/05/2010
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
פראג הקטנה הרצליה
דירוג 3 הגענו לחגוג בפראג הקטנה בהרצליה יום הולדת משפחתי. את פראג הקטנה בתל אביב אני מכיר היטב - לרוב בתור שתיין בירה שאוהב את המבחר המענין שיש להם להציע, שמח מהשירות ואוהב את האוירה. בהרצליה זו הפעם הראשונה שביקרתי.   המקום בנוי בצורה מאוד אטרקטיבית. היכל גדול, שני חדרים פנימיים ומקום בחוץ. בחדר הגדול הפנימי שבו ישבנו יש תקרה גבוה ובר מלא חפצים עתיקים ובקבוקי יין על מדפים - כל התפאורה מרגשת ומעניינת, ומאוד נעים לשבת.   האוכל בפראג הקטנה שמן ומתוגן בשמן עמוק ברובו - דבר שמצמצם מאוד את האפשרויות שלי. בכל זאת בחרתי בסטייק מדיום, שהגיע עשוי טוב אבל היה קצת תפל, וחבל. גם בשאר השולחן הגיעו תלונות דומות על האוכל - הוא היה טוב אבל לא מאוד טוב, ואנחנו ציפינו ליותר.   מבחר הבירות כמובן לא אכזב, אבל הפעם זו לא היתה מטרת הביקור. אני רק חייב לציין שבשביל ישיבה על הבר או בשולחן על בירה המקום עדיין די מושך מבחינתי.   ההפתעה הגדולה ביותר הגיעה דווקא בתחום החשבון. לקראת החגיגה הבאנו יין מיוחד משלנו, וידענו שנשלם דמי חליצה אבל לא שאלנו. בחשבון חוייבנו על 80 ש"ח (!!!). למי שלא יודע, דמי חליצה הם תשלום שמשלמים על פתיחת בקבוק שלא נקנה במקום, ולרוב הם נעים בין 20 ל50 ש"ח במקומות יקרים, אם בכלל יש דמי חליצה. 80 ש"ח הם סכום מוגזם לכל הדעות. כששאלנו לפשר הסכום המנהל אמר שזה הסכום שנהוג.. אבל בבדיקה חוזרת אני יודע שזה פשוט לא נכון. פראג הקטנה לא דואגים ללקוחות שלהם.
המשך...
15:13 12/05/2010
תמונה של תל אביבית נמרצת
סומכים עלי16
חוות דעת45
תל אביבית נמרצת
איגלו תל אביב
דירוג 5 ירמיהו, המעוז הצפוני הבורגני והאופנתי, איכן שתושבות העיר הכי לוהטות מציגות את שיזופן הטרי הארוז בתוך מכנסי ".... אותי" בזמן שהן קופצות לקניות ב"סופר בבה", שם מצאתי את ה- IGLOO כאשר ניסיתי להציל את עצמי מהדרישה השבועית של קיבתי למשהו קריר ומתוק. זוהי פינה צבעונית ועליזה שנראית כמו ג'מבורי, משדרת קרירות IGLOOית ועושה לרחוב ירמיהו מתיחת פנים עם הקונטרסט שבין הצפוניות הבוגרת לבין הצבעוניות הילדותית של עולם הממתקים.   תחת התפריט הצבעוני של הקנדילנד הזה, התחברתי למנה העונה על שם M - מדיום, עם התלבטות אחת סיימנו. לאחר מכן התבקשתי לבחור שלושה טעמי גלידה שנראתה אוורירית, רכה ובצבעים שבהם צבועים חדרי ילדות קטנות - ורדרד, כתמתם, בז' וצהבהב. הילדה הקפריזית שבי טעמה טעימות רבות והטועמת הבוגרת בחרה את טעם הבננה, את טעם המסקרפונה ואת טעם הפנקוטה (או בשפת המקום "פנק אותה"). עוד התלבטות אחת וסיימנו! הגלידה שלי הועברה למשטח שיש קפוא ואני הועברתי למקרר, שנראה כמו מזנון מסיבת יום הולדת, על מנת לבחור את המרכיב הסופי של ה-IGLOO שלי - התוספות. התלבטות קטנה נוספת והחלטה אחרונה התקבלה במחיאות כפיים. נשיקות, כריות נוגט ותותים טריים הונחתו במרכז הגלידה שהשטחה למצב של חומוס לניגוב (עם חור באמצע ודפנות עבות).   בשלב הבא, לאחר שעובד הדלפק ווידא איתי כי אני "מוכנה לIGLOO- שלי", הגלידה והתוספות עברו שזירה של זה לתוך זה בעזרת חיתוך, ערבוב, קיפול ומעיכה, כל זה בתנועות מיומנות כמו של פעלתן עם שתי כפות מיוחדות ממתכת כלשהי. לאחר הלישה הזריזה, החלום המתוק שלי גולגל לכדור מושלם, שבלוליינות מפתיעה הונף באוויר ונחת ישר לתוך כוס הפלסטיק שלי. יצאתי מאושרת עם IGLOO מטריף ביד ועיניים נוצצות מהמופע שקיבלתי.   הגלידה של IGLOO רכה ונימוחה כל כך שאת הביסים האחרונים פשוט שתיתי מהכוס וזה מה שאני הכי אוהבת! כל העסק הזה הוא בהחלט מפתיעה ונותן תקווה לקיץ תל אביבי מדליק עוד יותר. מה שמשמח עוד יותר הוא, שסוף סוף אוכל לראות פינה אחרת של העיר בזמן ה"גלידה" השבועית שלי כי ...
המשך...
14:16 27/04/2010
תמונה של ששת שצ
סומכים עלי14
חוות דעת85
ששת שצ
חינאוי המסעדה
דירוג 5 חינאוי - מסעדה   השבוע החלטתי לבדוק מה קורה במסעדה החדשה של חינאוי בראשון לציון במתחם החדש. המלצרית מור שאלה לבחירה שלי וכיוון שהייתי רעב וצמתי מהלילה לקראת ארוחה זו הזמתי כדלקמן: סלטים:   13 סלטים נחתו על השולחן במסדר 18 ₪ לסועד. מה היה שם ומה דעתי להלן:   סלט תירס - בניגוד לדעתי ולאכזבות  הוא היא טוב מאוד קולסלו - כרוב וגזר במיונז מעולה כרוב אדום - כמו שצריך כרובית מטוגנת בטחינה חגיגה פלפלים קלויים מעולים גזר פרוסות חריף לאשכנזי אבל זה בסדר זה אני גזר מרוסק טעים סלט סלק כמו סלט סלק קוביות חציל במיונז - ככה ככה סלט טורקי- רגיל סלט עגבניות מרוסקות סתמי זיתים דפוקים  כמו זיתים דפוקים סלט כרוב ירוק טעים.   לאפה מעולה רותחת הובאה על ידי אדי לשולחן והתחלתי בחגיגה הנ"ל.   לא הספקתי להגיד ג'ק, הגיע משלוח של חומוס מזרחי עם טחינה שמן זית וגרגרים שבמידה מסוימת האפיל על כל הסלטים - החומוס אדיר. 26 ₪ ע"ח הבית.   ואז מגיעה צלחת עמוקה עם כבד קצוץ לארבע רזים 20 ₪ באמת זה לא אשכנזי, שאבתי חצי קערה בלי לאפה מיידית כי היה לי מחסור זמני בכולסטרול.   שיפוד אנטריקוט הגיע. לומר את האמת התנפלתי עליו בלי לצלם. מה אסור להיות רעב. שיפוד האנטריקוט הוזמן מדיום וול ( טעות , תזמינו מדיום) היה עשוי טוב, בשר נטו שלא עשה לי בעיות לעיסה, היה טעים.. אולם רשמתי לי הערה על הגעתו המהירה בטרם אכלתי את כל הסלטים. 32 ₪   גם קובה עם צלוחית של טחינה נחתה ומהר סימנתי לאדי מנהל המסעדה לעצור. זו לא ארוחת בלוגרים שהאוכל מתנפל, תנו לי ליהנות ולגרגר, שלא לומר לצלם ולכתוב את החוויות. מאידך הקובה החמה הפריכה והטעימה למרות ש"נדחפה" או שלא ( קובה זה מנות ראשונות נכון?) הייתה מעולה. 26 ₪ . יום אחד תבינו שאם לבוא ליהנות בקטנה אז זו המנה!   בשלב הזה הייתי מפוצץ ורשמתי בפנקס " נכנעתי", אלא שאז בדיוק נחת סיר אלומיניום מסורתי ובתוכו מתחת לשכבת טחינה עליה גרגרי צנובר זעירים הסינייה. 48 ₪ אני מעדיף את  הסינייה בצורה של קבבונים קטנים, כך היא יכולה לספק 2-3 ...
המשך...
09:40 20/03/2010
תמונה של ששת שצ
סומכים עלי14
חוות דעת85
ששת שצ
ערמונים
דירוג 5          בפעם הקודמת כתבתי ביקורת על ערמונים באירוע מבפנים.          כעת אני כותב על אירוע גן מדהים בערמונים ערמונים שווה כל אגורה שאתם משקיעים באירועים. יש להם תרבות אוכל ואירוח , ולכל זה נלוות מסעדה באיכות וחצר לאירועים מעולים .   סידור השולחנות היה מקסים בעייני. באמת מרגישים כי היה כאן קו מחשבה. מלצר הציע שתייה מיד, ומלצרים הסתובבו עם צלחות ותקריבים. היו שם מיני פיצות, סושי,סביח מגולגל בטורטיה, ונאצ'וס עם מתבל סלסה. החצר מאוד גדולה ומרווחת והישיבה ממש נוחה. המלצרים יתקתקו לכם משקאות מהבר ותוכלו  ממש להתפנק. אני התפנקתי, הבעלים זיהה אותי ובכל הייתה חגיגה אבל כל השולחנות נהנו מאוד מאוד.   רק הערה חשוהבה אחת אין מספיק מאוררים ובקיץ זה עלול להיות לא נעים!! מה אכלנו??   מנות ראשונות, הברבוניות המטוגנות בציפוי פריך נהדרות.   קרפצ'יו בקר שנחטף והביאו לנו מיד עוד צלחת.   פטה כבדי עוף מוגש עם טוסטונים וריבה מעולה, גם מנה זו הזדקקה לריפיל   גיוזה מאודה ברטוב צ'ילי ממוץ מתוק, מנה בינונית ספק אם תעשיתית.   היו גם תפוחי אדמה ברוטב הצ'ילי בהחלט טעים.   חציל מוקרם ממולא בשר שרוף היטב אבל טעים משו.   ואימם ביאלדי שהוגש בתוך מחבת, בקושי צילמתי   כעת הבעלים הביא לי הדגמה: עצמות מוח בציפוי פריך – הזרקת כולסטרול טעימה.   ותאנים ממולאות, זו העונה כעת נכון??   קשה לצלם אוכל באירוע פרטי שאינו עם בלוגרים בעלי קוד אתי. אבל האורחים השתדלו להתחשב במוזרות שלי.   מהגרבלקס לא הספקתי לטעום מה שמעיד שהיה טעים.   לעיקרית הגיע טאג'יו מתכת מלא על האש ואני חייב לציין כי באפ אולם אירועים או חצר לא אכלנו סטייקים עשויים מדיום כראוי טעימים ואכילים. היו שם צ'וריסוס, קבבים סטייק פרגית וסטייק בקר, הביאו לנו גם מחווה של אסאדו לטעימה. ומשהתפוצצתי הגיע עוד טאג'יו מלא בשר.   על העוגות והגלידות הייתה הנפלות , רק עמדה אחת והיה צריך להמתין אבל היה טעים.   ערמונים אולי רחוקים קצת אבל יש תמורה.        
המשך...
19:46 01/08/2010
תמונה של תל אביבית נמרצת
סומכים עלי16
חוות דעת45
תל אביבית נמרצת
הטרקלין
דירוג 5 הטרקלין הוא ביסטרו בר יין לא גדול וייחודי השוכן מזה 3 שנים בנחלת בנימין ומציע לצד מנות הדגל המיוחדות, מבחר של 170 סוגי יינות ו-3 חדרים פרטיים לאירועים. יש בו אווירה מוקפדת ושקטה נעימה וחמימה, בלי קישוט יתר וללא פלצנות אוטנטית. משהו במקום הזה משדר מקצועיות שמדברת בגובה העיניים. מצוידת בשני חברים מבינים הלכתי לבחון מקרוב את הבר יין הוותיק הזה.   בהתחלה טעמנו מפטה כבד עוף בציפוי תאנים תמרים ואגוזים שהוגש בליווי טוסטונים פריכים וצלוחית של ריבת בצל (36 ₪). כזה פטה לא תמצאו באף מקום אחר, זוהי הבטחה ממני אליכם. חלקלק ונמס בפה בזכות טקסטורת גבינת השמנת שלו, בעל טעם בריא של כבד ועם נגיעות עדינות של מתיקות בחסות הציפוי. הכמות חברים, הייתה משולשת מזו שמקבלים במקומות אחרים וטוב שכך, כי אי אפשר להפסיק לאכול ממנו.   ברזאולה - אחת ממנות  הדגל של הטרקלין, הייתה המנה השנייה שלנו. מדובר בנתחי שייטל כבושים במלח גס ומוגשות לצד פרוסות מלון טרי (38 ₪). השייטל והמלון נפרסו על הצלחת בצורת מדליונים דקיקים שהועמסו לתוך הפה תוך כדי שהם יוצרים משחק מדליק של צבעים וטעמים. בורדו דם ומליחות מעודנת עם ירוק רענן ומתקתק.   ניסינו גם את הקרפצ'ו סינטה בתוספת פסטו, שבבי פרמזן ועלי רוקט (38 ₪). הקרפצ'ו היה חתוך ומשוטח בצורה מושלמת ו"הדישון" שהועמס עליו היה מעולה אבל יחד עם זאת, המרכיבים שתיבלו את הבשר העלימו את נוכחות טעמו הבשרי בתוך המנה.   דרך אגב, את כל המנות הראשונות העמסנו על לחם הבית המרוקאי שנאפה בתאבון על חלוקי נחל לוהטים (15 ₪), והיה לבן, עגול, גדול, חמים וגם מאוד מאוד טעים.   למנה העיקרית אני הלכתי על הסינטה לצריבה, הרי היא מנת הדגל של הטרקלין, שמוגשת עם חלוק נחל לוהט בליווי שום אפוי, צ'ימיצ'ורי, מיונז וחרדל ביתי (98 ₪). מדליוני הסינטה הורדרדים, שעברו אצלי תסססססססס סקסי על חלוק הנחל הלוהט, היו רכים עסיסיים ומלאים בטעמים בשריים בזכות רמת היישון הנכון (שאפרופו נעשה במקום). "הקטנות" (החרדל, הצ'ימיצ'ורי והשום), שליוו כל מדליון סינטה ...
המשך...
01:07 04/03/2010
תמונה של נליורי
סומכים עלי0
חוות דעת5
נליורי
גלריית לורנס
דירוג 5 מדהימים!!!הארוע של החיים!!כל כך שווה להשקיע ולבוא ללורנס, זה פשוט בית... בית כיפי, אוהב, מחבק, אוהד.. בית מושלם.מהרגע הראשון שנפגשנו עם שרון, ידענו שזה המקום שבו אנחנו צריכים להתחתן.אנרגיות כל כך טובות. מקום כל כך אינטימי, מעוצב בטעם טוב. הצוות מלווה לאורך כל הדרך.ביום הארוע, לא עשינו כלום, לא דאגנו לכלום, רק דאגו לנו - הגישו לנו אוכל (מדהים!! כל הכבוד לצוות מעשייה), שתיה, קינוחים, וכל מה שרצינו..הכל התנהל בצורה מושלמת, הכל תיקתק, זרם, כל הגורמים היו מתואמים, המקום היה מעוצב להפליא, בדיוק כמו שחלמנו ודמיינו.גם שבועיים אחרי החתונה, אורחינו ואהובינו ממשיכים להתקשר ולספר רשמים מהמקום, מהשירות המקצועי, מהדיג'יי הנפלא (דורון מארט מיוזיק), מהאוכל (חתונה יחידה שבה אפשר היה למצא אנטריקוט משובח מדיום רייר :), בדיוק כמו שביקשנו), מהאווירה ומהכל... פשוט מושלם! כולם כל כך!! נהנו... ואנחנו - רקדנו, אכלנו (כן כן, אכלנו!!! כמה פעמים במהלך הארוע - ממש התיישבנו ואכלנו!), שמחנו, נישקנו, חיבקנו והיינו הכי זוהרים ושמחים שאפשר!תודה לכם, צוות מדהים שכתמותכם!נלי ויורי ימפולסקי
המשך...
20:39 22/02/2010
תמונה של איבי
סומכים עלי13
חוות דעת57
איבי
גרין האוס קפה
דירוג 3 מסעדת גרין האוס – מושב שילת – המסעדה לא כשרה טרם עזיבתי, ד' ואני, החלטנו לדגום מסעדות באזור לוד שטרם היינו בהן. להפעם הוחלט לנסות את גרין האוס – מסעדה הממוקמת בשילת ליד משתלה. בית הקפה נמצא בינות המשתלה, ישבנו בפנים מפאת הקור ומסביבנו מלא עציצים ועצים קטנים. דבר המוסיף מאד לאווירה שאתה סועד לך בטבע אבל בתנאים משופרים. ראינו את התפריט באינטרנט, מסתבר שהוא לא ממש מעודכן. הגענו ב – 11:45 עם מחשבה לאכול ארוחת בוקר, התפריט לא הלהיב אותנו, היה סתמי החלטנו לחכות רבע שעה לתפריט צהריים. ארוחה עסקית שלהם כוללת מנה ראשונה לבחירה במחיר המנה העיקרית. במנות הראשונות ניתן היה לבחור בין ירקות קלויים, סלט, פטה כבד ומרק היום. בחרנו ד' ואני בפטה. קיבלנו פרוסה דקיקה במיוחד (הלוואי והפורסות בסופר, היו לומדות לפרוס ככה דק ....) של פטה. ליד פרוסת הפטה, היה צנים קשה במיוחד ותלולית ריבה. הרמתי את פרוסת הפטה והנחתי אותה על הצנים, הצנים היה גדול מדי, ניסיתי למרוח את הפטה אבל, הוא לא היה ממש מריח וגם לא היה מספיק. הפטה היה בסדר, לא יותר, גם תוספת הפיסטוקים הגרוסים לא היוותה קפיצה בטעם כמו שחשבתי. ניסיון להוסיף מעט ריבה גם לא הועיל. הוספתי מעט מלח וזה היה יותר טוב. מנה קטנטנה ולא ממצה. למנות עיקריות הזמנו: ד' הזמינה המבורגר (56 ₪) עם צ'יפס, ביקשה במידת צלייה מדיום ואכן כך הגיע. הצ'יפס היה קנוי ומהסוג הפשוט ביותר. ד' מסרה שההמבורגר בסדר, הרכבנו לעצמנו רטבים, ד' אוהבת לערבב מיונז, קטשופ וחרדל. אני אוהבת לערבב מיונז, מיונז חריף וחרדל, אבל לא היה להם מיונז חריף והסתפקתי במיונז עם חרדל. אני הזמנתי כמובן שניצל ופירה (56 ₪) הגיעה מנה גדולה, מכובדת, השניצל היה בסדר, הציפוי פריך כמו שצריך. למרות שאין הרבה מה לצפות משניצל, עדיין הייתי רוצה שיהיה לו יותר טעם. אני לא נוהגת להוסיף מלח לשום דבר ופה ממש היה צריך. הפירה היה גושי מדי לטעמי, יותר מדי גושים נשכחו במעיכה וגם הוא סבל מחוסר מלח וממימיות. לסיכום, מקום שנעים לשבת בו, המלצרים משתדלים, לא תמיד בהצלחה. הציון שלי 2.75 מתוך 5.   הסקאלה החדשה לביקורות האוכל: 1 – ...
המשך...
14:28 26/01/2010
תמונה של תל אביבית נמרצת
סומכים עלי16
חוות דעת45
תל אביבית נמרצת
ZUNI
דירוג 4 לאחר התלבטות קלה, בדיקת תוקפו של הדרכון התל אביב שלי ו-40 דקות נסיעה עם עוד 3 חברים מסוקרנים קולינרית מצאתי את עצמי במוצאי שבת אחת בעיר של שלושת הדתות, ירושלים! ואם כבר עד הלום הגענו, אז למה שלא ננשנש איזה משהו לכבוד יום ההולדת של אחת המשתתפות במסע? הסתובבנו סחור סחור בין הסמטאות המלאות בשלטים המיועדים לתיירים כמונו ומצאנו פינה קסומה וייחודית - ZUNI.   הכניסה של המסעדה מאובזרת בנברשת מרשימה ומתחתיה שומר עם ספר. ישר מהכניסה עולים למעלה, עוצרים לבדוק את המראה החורפי שלנו במראה הענקית ומגלים בר מושקע במיוחד ומסביבו אזור עישון המורכב מכמה שולחנות ל-4 עם מפיות בד לבנות וסכום שאפשר לנצלו בתור מראה מרוב שהוא מבריק.   בחרנו שולחן בחלקה הפנימי של המסעדה באזור של הלא מעשנים אבל עם נוף נפלא של הקומה השנייה בדיוק מעל איזו סמטה תוססת במיוחד. עברית לא שמענו סביבנו מה שגם שימח וגם הדאיג והמלצרים נעו בין השולחנות במיומנות, בלתי נשמעים ובלתי מורגשים.   למנה הראשונה הזמנו קרפצ'ו פילה בקר עם קוביות תפוחי אדמה, פרמזן ושמן כמהין (55 ₪), יחד איתו הוגשו לנו טוסטים משולשים מלחם קסטן שעשוי, כפי שהוסבר לי, מקמח שטיבר מה שהופך את הבצק לעשיר יותר בטעמים. מאוד אהבתי את הבשר הרך והעסיסי ואת התיבל החינני של טעם הכמהין. התוספת של תפוחי האדמה הייתה מקורית אומנם, אבל לא תרמה מאום למנה.   בנוסף לקרפצ'ו הזמנו סלט חסה עגבניות ובצל (45 ₪) בויניגרט בלסמי וגבינת עזים. בנוסף לסלט עצמו קיבלנו ארבעה טוסטים קטנים ומרובעים מלחם קסטן הטעים עם פרוסות עגולות של גבינת פטה עזים, שסודרו בפינות של הצלחת עם הסלט.   המנה השלישית שאכלנו הייתה שרימפס ברוטב ג'ינג'ר לימון כבוש וארטישוק ירושלמי (65 ₪). בתוך הרוטב החמצמץ והסמיך (ש"נוקד" על ידי פטרוזיליה קצוצה) נחו להם שבעה שרימפס גדולים וקראנצ'ים ולצידם חתיכות נימוחות של ארטישוק ירושלמי וכל המרכיבים של המנה נעטפו בארומה הייחודית של הג'ינג'יר. השרימפס נעלמו תוך כמה דקות והרוטב נוגב עד שהצלחת הבריקה כמו אחרי שטיפה! מהמם!   למנה העיקרית הזמנו ...
המשך...
12:43 23/12/2009
תמונה של תמר@
סומכים עלי11
חוות דעת18
תמר@
גוצ'ה
דירוג 5 התחלתי את אחהצ המאוחרות בגלישה באינטרנט בחיפוש אחרי מסעדה מומלצת להעביר בה הערב. גלשתי מעבר לאתר רמקול.. (וזו בקורת נסתרת עבור הרמקוליסטים התל אביבים שטרם סיפרו לנו על המקום ..)  ומצאתי את גוצ'ה שהיא מסעדת דגים ופירות ים הממוקמת באבן גבירול ת"א. העיצוב הוא אורבני-ניו יורקי/ חדשני, צבעוני ועדין חמים ומעודן גם בזכות אגרטלי פרחים רעננים.. ידידיי היקרים ..כנראה שהתגנבה לאזניהם הידיעה שאני רמקוליסטית פעילה,אחרת אין לי הסבר לשירות המעבר למעולה שקיבלתי שם:-)! המלצרים היו מקסימים .. מלצרים.. ברבים .. 3 מתוך 3 שהיו אובר זריזים, נחמדים, לבביים... המשחק המקדים =מנת פתיחה שלנו היה קרפצ'יו בקר עליו מפוזר פרמז'ן והתענגנו על כל ביס ממנו..ומחירו 36 שח הוגש עם לחם דגנים וחמאה להשלמת התענוג. העיקרית שלי היתה פילה דניס על פירה.על הדניס היה רוטב עגבניות מיובשות ולימונים כבושים וזה היה וואו.. הדג היה מעולה! רך וטעים..73 שח. העיקרית של בן זוגי היתה אנטריקוט ושרימפס מוגש ברוטב חמאה וציר סרטנים. המלצר המליץ על מידת עשייה מדיום ובאמת שהמלצתו היתה לטעמנו.. והמלצתי היא ..אל תצאו משם לפני שהזמנתם את המנה הזו!! השריפס הוגש על האטריקוט שנח על חתיכות קטנות של תפו"א מטוגנים ששטים להם ברוטב.. נהדר...במחיר סימלי של 99 שח.. המלצת המלצר ללוות את הארוחה עם מוחיטו הדרים..תערובת הדרים - לימונים,תפוזים,אשכוליות עם רום ונענע. אני לא חובבת שתיה חריפה והוא אמר שיבקש להחליש את הרום בכוס שלי. אחרי שהגיש את השתיה חזר ובדק את שביעות רצוני..! ועכשיו ..נסיים את הארוחה שלנו כמו שצריך... קינוחים ..קרם בורלה מצויין ..33 שח אבל מה שתפס אותי זה גופרה הבננות- וופל בלגי עם כדור גלידת וניל , בננות בקרמל ובוטנים מסוכרים מפוזרים להשלמת הטעם..37 שח המלצר פינק אותנו על חשבון הבית בכוסיות של יין לבן עם שזיפים. אממ... מתי אמרתם חוזרים לגוצ'ה..?    
המשך...
20:52 17/12/2009
תמונה של מור אריאל
סומכים עלי1
חוות דעת1
מור אריאל
דוריס קצבים - תל אביב
דירוג 4 רבות ונצורות כבר שמעתי וקראתי על דוריס קצבים. יש שטענו באזניי ששם נמצא הסטייק המבטיח ביותר בארץ שגורם לעילפון חושים, ויש שסתרו את האחרונים במחי יד וטענו שמדובר בהבל הבלים.   והנה, בצהרי יום לא שמשי של חנוכה, נפלה לחיקי כפרי בשל ההזדמנות לבדוק סוף סוף האם המלך הוא עירום, או שמא הוא לבוש במיטב מחלצותיו. ארזתי חובב סטייקים ידוע ושמנו פעמינו לעסקית בדוריס קצבים.   אז נכון, הכניסה למסעדה אינה מיועדת לבעלי לב חלש או חובבי פרות שרצות באחו, שכן נתחי בשר שפעם נשם מונחים להם בגאווה מאחורי וטרינות ענקיות, אבל מי שכבר הגיע עד לכאן- ככל הנראה ליבו יעמוד במראות הללו בכבוד.   המסעדה לא מפוארת ובנויה בעיקר מ"בוטים", תאים עם ספות וגם מספר שולחנות רגילים במרכז, אך אווירה נטולת רשמיות וגינונים, דבר שמעט הפתיע אותי בהתחשב בשם שקנתה לה המסעדה כמקדש בשר לא-זול-כלל.   עסקית הצהריים של דוריס מוגשת בין 12:00-17:00 ומפתיעה ראשית כל בגזרת המחיר. ישנן שתי דרגות של תמחור, כשבשתי ההצעות ישנו מבחר זהה של מנות ראשונות, ובחירה בין תפוזים/לימונדה/שליש טובורג או קרלסברג.    פתחנו במנה ראשונה של עלי גפן המוגשים עם יוגורט. מלבד הכמות המשעשעת (שניים קטנים!!) עלי הגפן היו נהדרים ולא התפלאנו לשמוע שמכינים אותם כאן במקום. מנה ראשונה נוספת היתה כרובית מטוגנת שהוגשה עם טחינה, והיתה קריספית וטעימה. כדי לא לפסוח על דבר, הזמנו פלטת מאזטים קטנה (29 ₪) שהיא חלק מתפריט הערב דווקא, ואמורה היתה להכיל 5 מאזטים ולחם הבית. למעשה הגיעו 4 מאזטים: חציל בלאדי בטחינה שהיה טעים, חמוצים תוצרת בית שהיו נפלאים, פלפל וגמבה קלויים שהיו חביבים וסלק שלא טעמתי כי הוא שנוא נפשי. לצד כל אלה הגיע לחם הבית שהינו ג'בטה חביבה ותו לא- יכלו מעט יותר להתאמץ בגזרת הלחם. לשאלה מדוע ישנם רק 4 מאזטים ולא חמישה כפי שהובטח, נענינו כי "גם הלחם הוא מאזט". מעניין.   מלבד תקרית הלחם שהתחפש למאזט, היינו מרוצים מגזרת המנות הראשונות ועברנו לבחון את העיקריות. שותפי לארוחה, איש יקר שחולם כבר ...
המשך...
02:43 17/12/2009
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
בורגרים
דירוג 5 בורגרים הוא מעין שילוב של המבורגריה שפית ופאסט פוד. ההמבורגרים קטנים (80 גרם) ומגיעים ב"חבילות" של שניים או שלושה, עשויים בקר, כבש, עוף, נקנקיה או צמחוני, או כל שילוב בינהם. עסקית כולל שתיה או צ'יפס ב38 ש"ח (לשלושה המבורגרים) או 45 עם צ'יפס ושתיה. המבחר אמנם גדול אבל לא שואלים אותך את מידת העשיה וכו - ולכן זו אינה מסעדת שף פר סה.   לקחתי שני בקר ואחד עוף - הבקר היה מצויין (מדיום-וול) והעוף היה סתמי ולא כל כך טעים. הלחמניות והתוספות בשני המקרים היו טובים - אין אפשרות ללחם מלא או משהו כזה. הצ'יפס היה מאוד ממוצע.   למה בכל זאת חמש? כי נראה שהמקום קרוב יותר לפאסט פוד בכל זאת - במחיר ובסגנון, וככזה הוא בהחלט נותן הרבה יותר מהמקבילים, בטעם, כמות ואיכות. שווה בדיקה זריזה או משלוחים באיזור רוטשילד.
המשך...
15:48 24/11/2009
תמונה של llonet
סומכים עלי0
חוות דעת3
llonet
אגדת דשא
דירוג 2 בפעם הראשונה בה היינו במקוםבתחילת אוקטובר 2009 - עוד היו התלבטויות, אבל בפעם השניה החלטנו שזה לא זה.המקום בעל מראה מאוד כפרי, כל האולם עשוי עץ ולכן לא מתאים לאוירת המסיבה שחיפשנו, זה יותר מתאים לארוע כפרי באוירת קוקטייל.הכניסה למקום מרשימה - רוויה הצמחים, אבל אחרי שנכנסים לגן הרושם הראשוני עובר...מן הראוי שמקום שנקא "אגדת דשא" יטפח את הגן כך שהדשא בו יהיה ירוק... בואו נגיד שבמקרה הזה הדשא של השכן בהחלט ירוק יותר (בלשון המעטה).
המשך...
00:11 11/11/2009
תמונה של תל אביבית נמרצת
סומכים עלי16
חוות דעת45
תל אביבית נמרצת
בראסרי
דירוג 2 בראסרי בטעם של 24 שעות בראסרי, פתוח 24 שעות, בראסרי בלילה, בילוי לילי קולינרי ערב אחד, בשעות המאוד מאוחרות שלו, נהייתי רעבה לאוכל של מסעדה טובה. בדקתי מה הן האופציות שפתוחות 24 שעות ובין השתיים שגיליתי לא הייתה יכולה להתקיים שום תחרות. בהתלבטות שבין "בראסרי" ל"דיקסי", בראסרי לוקחת בגדול, אין ספק (למרות שגם את דיקסי אני מאוד אוהבת).   פתחתי את מגירת הזיכרונות שלי על החוויות הקודמות בבראסרי והעליתי תמונות מלאות בנוסטלגיה לשיק ולחוויית אוכל מאוד טעימה ואיכותית. כשהגענו לשם, השעה הייתה 23:30 ובראסרי היה הומה מבפנים ומבחוץ כאשר הכי בלטה בו הנוכחות הצרפתית. חוץ מקהל הסועדים הצרפתי, גם המוסיקה הייתה בצרפתית וגם באווירה היה משהו עם ניחוח של הריש המתגלגלת במורד הגרון. בכניסה למסעדה פגשה אותנו צפיפות נוראית לא מזמינה של שולחנות קטנטנים, שעל מנת להשתחל לתוכם צריך להכניס את הבטן כך, שאפילו המראות שעל הקירות לא הצליחו לגרום לחלל להיראות יותר פתוח ומרווח. ולמרות הניכור הקל שהמקום שידר, הייתה שם אווירת בילויי לילי עם נגיעה של אוכל איכותי.   במעברים הצרים שבין השולחנות הסתובב צבא שלם של מלצרים, מנהלים ואחראי משמרת ופה ושם גם טבחים (משום מה) עם הבנדנות על הראש ומדים שחורים מוקפדים. הצלחות שהוציאו מהמטבח נראו ענקיות, עמוסות ומסקרנות נורא מהצד וגרמו למיצי הקיבה שלי לעלות לי ישר למוח ולמפלס הציפייה שלי לעבור את קודקוד הראש ולהמשיך מעלה מעלה.   המלצר שניגש אלינו ניחן ביכולת תיאור מפליאה של המנות כאילו הוא בעצמו תכף יכנס למטבח ויכין אותם. כל ההמלצות שלו נשמעו צבעוניות ומסקרנות. אז קיבלנו בהתחלה שני סוגי לחמים עם צלוחית זיתים וצלוחית חמאה. היה שם לחם לבן שהזכיר את הלחם של ארומה וכמה פרוסות מלחם אפור עם קצח. לשניהם לא היה לא טעם ולא ריח לא של בצק ולא של לחם. הלחם היה רך מאוד עם קרום פריך מדי, חלול עם המון חורים אווריריים. לחמאה היה צבע של מרגרינה קשה וחסרת טעם, אבל הזיתים הסגולים הגדולים היו ממש מוצלחים!   למנה ראשונה אכלתי ...
המשך...
10:48 02/11/2009
תמונה של תל אביבית נמרצת
סומכים עלי16
חוות דעת45
תל אביבית נמרצת
רפאל רסטו ביסטרו
דירוג 5 בפעם הראשונה שבה ביקרתי במסעדת "רפאל" בעקבות הכתבה שיצאה ב"על השולחן" על המסעדות הכי טובות בארץ, התאכזבתי מאוד. הציפייה שהייתה לי מהמושג "מסעדת שף" התנפצה לי בפנים ושום מרכיב מהאישיות הגסטרונומית שלי לא הגיע לסיפוקו. הזמנו שולחן לזוג ביום שישי בערב, שולחן קטן שמסודר בצפיפות עם עוד רבים כמוהו שמוארים בספוטים שיכולים להרוס כל אווירה רומנטית. ישבתי וקינאתי באלה שזכו בשולחנות העגולים שליד החלון ובאינטימיות ששררה סביבתם. את המוסיקה בקושי שמענו ואת הדיבורים של כל הסועדים דווקא כן וממש טוב. המסעדה הייתה מפוצצת בסועדים ובאווירה לא מחייבת שאני אישית פחות אוהבת למצוא במסעדות כאלה. זה בא לידי ביטוי בעיקר באנשים הלבושים בטי שרט וג'ינס שגרמו לי להרגיש כמו פיל לבן בשמלה השחורה הקטנה והמושקעת שלי. האווירה הייתה מאוד לא נינוחה לטעמי, האור הרעש וחוסר הנוחות הפיזית לא החמיאו בכלל לסטייק ולפירה שהגיע באיחור ועד שהגענו לקינוח רציתי רק לברוח.   עברו מאז שנתיים, שבהם הסתובבתי עם רושם מאוד לא נעים מאותו הערב בגלל גורמים שכלל לא קשורים לא לאוכל ולא ליכולות של המטבח. זה נמשך עד הרגע שבו הכרתי נשמה טהורה שהחליטה לקחת אותי ואת החוויה הרעה שלי במסעדה, ולעשות לנו חוויה מתקנת אמיתית. מה שמאוד עזר בפרויקט, זאת העובדה שגואל נפשי נמנה באותה העת עם עובדי המסעדה (ובתור מי שלוקח חלק בהכנת המאכלים של המסעדה לא יכול היה להרשות לי להמשיך ולהסתובב לא מרוצה). בגלל ההתעקשות שלו ובגלל האהבה שלי לאוכל לא יכולתי לסרב ל"הזדמנות שנייה".   עם תחושת דה ז'ה וו קלה, ביום שישי בערב, הפעם לא במסעדה אלא בבר שבה העונה על השם הסקסי "חמרה". החלטתי להניח את משקעי העבר ולהתמסר למי שמבין. לא תאמינו לאילו תוצאות הגענו. הארוחה הזאת שינתה לחלוטין את כל מה שחשבתי שאני יודעת על אוכל.   קודם כל הבר של רפאל, בשונה מאוד מהמסעדה הגדולה, מלא באווירה אינטימית וסקסאפיל מסתורי מדהים. התאורה החמימה, רהיטי עור כבדים בצבע בורדו, הווילון המאסיבי שמפרידים בין החלל הרועש של המסעדה לחלל של ...
המשך...
23:17 18/10/2009
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
אוונגרד - רמת החייל
דירוג 3 הראש כבר מתפוצץ מהשידורים על האוונגרד ברדיו, וסוף סוף יצא לי להגיע לאיזור רמת החייל עם צוות שרצה בדיוק מה שאני רציתי - המבורגר. טוב. מהיר.   המקום מעוצב להפליא כבר ספורט אמריקאי - טלויזיות בכל מקום (גם בתוך האקווירום) משדרות ספורט, המקום אפלולי ונעים. המלצרית הגיעה מהר וניגשנו לענין - המבורגר. היו שלושה סוגים של 250 גרם, אבל בעסקית (38 ש"ח כולל תוספת) ההמבורגר קטן יותר (200 גרם). 10 ש"ח נוספים יחליפו את השתיה הקלה בבירה. סטאלה. שווה - החלפתי.   ההמבורגר עצמו מאוד פשוט. המדיום אכן הגיע מדיום, עגבניה אחת חתוכה יותר ד' ממה שאני אי פעם אוכל לחתוך וקצת חסה. הצ'יפס נראה טוב אצל השכן, אני אכלתי אורז. בסופו של דבר סיימתי את ההמבורגר ולא את האורז, ונשארתי רעב - פשוט לא התחשק יותר. כמו שאמרתי - היה טעים אבל לא הרבה יותר. קצת מבאס.
המשך...
16:20 14/10/2009
תמונה של ששת שצ
סומכים עלי14
חוות דעת85
ששת שצ
אנגוס
דירוג 5       אנגוס מסעדת בשרים קריית המדע נס ציונה   לארוחת החג החברה בה אני עובד הזמינה מקומות במסעדת אנגוס בקריית המדע בנס ציונה . בחירה טובה!   המסעדה יחסית ממוקמת במקום טוב כיוון שיש חניון כורכר חינמי. הארוחה כללה: משקאות לא דיאטטיים- קולה , מיץ תפוזים ומים. דאיט קולה הגיע פעם אחת ונגמר!!! אם אתם בדיאטה אל תבואו. (מאידך אם אתם אוהבים בשר משובח אתם חייבים לבקר.)   סלט כנען שמעוצב להפליא וגם טעים ( חסות גזר שרי מלפפון וחוטי סלק וצנון)מעולה. חציל בית השיטה ( חציל מטוגן ברוטב  ושבבי בצל מטוגן וחוטי סלק צנון) לחם בית טעים  לעילא ומטבלים סמליים.   למנה עיקרית אני לקחתי סטייק ורד הצלע מדיום וול, האחרים שביקשו וולד אן גם קיבלו מדמם, זאת כיוון שבסטייק עבה כמו שצריך ועשוי מעולה. לומר את האמת, לא זוכר שאכלתי כזה סטייק מוצלח.   כמו כן הוגש סטייק סירליון, הם כותבים שזה סינטה, אני רגיל לטי בון או שייטל אבל מי שהזמין אמר שהיה טעים.   כמו כן הייתה פסטה מוקפצת עם רצועות עוף ברוטב טריאקי וגם דג אמנון אפוי בתנור.   לקינוח כל ארבעה קיבלו פנכה עם עוגת שוקולד רותחת כמו הר געש ממש וולקנו. ליד זה 4 כדורי גלידה בטעמים נחים על שערות קדאיף.   חוץ מהדאיט קולה ש "נגמר" הייתי רץ לשם שוב ושוב   אז חניה 10 שירות 10 אוכל 10 שתיה 8   ממליץ.
המשך...
17:11 23/09/2009
תמונה של David Casirer
סומכים עלי5
חוות דעת5
David Casirer
תיתורה
דירוג 5 הזמן: יום שישי בערב, הילדים מאשפזים את הבייביסיטר. האירוע: יום הולדת אינטימי לאשה. המקום: מסעדת תיתורה, אזור התעשיה שילת (ליד מודיעין) בין דרדרים וחנויות הממוקמות בחממות במיל'. ה-Look: מרופט משהו, ריהוט שראה ימים טובים יותר, קירות שכמהים לראות צבע ותפריטים מהוהים. האוכל: מעולה! כלת האירוע פצחה בסביצ'ה סלמון עם ירקות (פלפל אדום, מלפפון וצנונית) בכבישה אסייתית עדינה. הדג, שניתן בנדיבות, היה עדין וטעים ונח על מצע של צנוניות פרוסות דקדק בתחמיץ עדין.את חיבתי לבשר נא הבעתי עם טרטר פילה בקר בכבישה עדינה (מאוד) של טחינה, חומץ בלסמי וכוסברה על מצע של פלפל קלוי וקרוסטיני. הבשר, בערימה יפה, קצוץ גס, היה מתובל בעדינות, שילוב טעמים של הטחינה, הבלסמי והכוסברה היה מדויק. גם שילוב המרקמים של הבשר עם הפלפל הקלוי והקרוסטיני יצר חגיגה קטנה בפני עצמה.את מנות הפתיחה ליווה לחם מרוקאי חם וטרי שקיבל באהבה את הרטבים שליוו את המנות. מאחר ושנינו אוהבים מיני בשר אקזוטי יחסית, בחרנו למנה עיקרית פילה יען. אל השולחן הגיעו שתי צלחות ענקיות שבמרכזן נח נתח נאה של פילה יען עשוי מדיום ברוטב שמנת ושום על מצע של פירה תפו"א פשוט וטוב. מסביב, לקישוט ותיבלון, גרגרי פלפל שחור גרוס גס. המנה הזאת הייתה פשוטה ומעולה. הבשר היה עשוי במדויק, הטעמים היו ברורים ולא מתחכמים, התוספת היתה בסיסית אך במקומה והתיבלון - כמה פשוט, ככה טעים. לקינוח, בחרה ענתו'ש באגס מבושל ביין על בריוש וגלידת ווניל. האגס היה מעט מריר לטעמה אך לדעתי השילוב היה מוצלח. אני בחרתי בכדור של סורבה קוקוס שהיה עשיר וסמיך מהמצופה. את הכל ליווה יין לבן (לא זוכר של איזה יקב - עימכם הסליחה). את המסעדה מנהל השף בוקי דסה כאשר על הקינוחים מנצחת אשתו, ריצ'י.השרות היה מקצועי, נעים, קשוב ונטול פוזות.הכל עלה (כולל שרות) 350 ש"ח.   למה כן: האוכל, האוכל, האוכל וגם השירות למה לא: location location location וגם התפאורה  אבל... המסעדה עומדת לעבור לאזור התעסוקה (תעשיה) של מודיעין ומן הסתם גם התפאורה תתעדכן.   לסיכום: אם ...
המשך...
19:49 22/09/2009
תמונה של מלח מים
סומכים עלי33
חוות דעת66
מלח מים
קניבר
דירוג 3 אחרי ביקור בתערוכת "עולמות הגוף" שבה ראינו הרבה בשר.. התחשק לנו.. בשר :). אבל כזה שלקחו מהולכי על 4. ככה הסתובבנו לנו במרומי הכרמל, מתים מרעב, והתפללנו למצוא איזה אגאדיר שמישהו אמר לנו שיש בסביבה. הגענו למתחם בילוי והחלטנו לחנות את הרכב ולמצוא משהו רגלית. עיננו נחו על "קניבר" שהנה המבורגריה די קטנה, אבל היה משהו בעיצוב המקום שרימז על אופי וטעם טוב. בשולחן לידינו ישבה משפחה חיפאית.. לאשתי ולי תמיד היו אזניים מכויילות ולא יכולנו שלא לשמוע שבנות המשפחה אמרו שמדובר על ההמבורגר הכי טעים בחיפה :). כן, זה עשה אותנו סקרנים ולגמרי גאים באינטואיציות שלנו. ההמבורגרים הגיעו די מהר ונראו לא רע. התוספות היו רגילות למראה ובלי קונצים (קטשופ, חרדל, מיונז, טבסקו)והצ'יפס היה צ'יפס כמו שצ'יפס צריך להיות צ'יפס. רגיל, לטוב ולרע. באופן אישי, אני אוהב קציצה קציצה. עבה כזאת. הקציצות בקניבר הנן יחסית שטוחות. דבר שהשפיע מעט על אופן הצלייה. ההמבורגר שלי היה מדיום ריר, מבחוץ היה מת לגמרי ובפנים חי לגמרי. נראה לי שאם הקציצה הייתה עבה יותר, זה לא היה קורה במידת החום הרצויה. הבשר הרגיש טרי ובסה"כ סבבה. מאחר והייתי מאוד רעב פשוט נגסתי כמו פירנה ב 330 גרם עד שהכל נעלם. לסיכום.. השירות היה טוב ומהיר. המקום נחמדצ'יק כזה, ואפשר להרגיש מסביב את האווירה הלא תל אביבית שנחמד לחוש מדי פעם. המחירים סבירים ויש איפה לחנות
המשך...
12:53 21/09/2009
תמונה של ששת שצ
סומכים עלי14
חוות דעת85
ששת שצ
פאפאגיו רחובות
דירוג 3 פאפאגיו רחובות זו מסעדה כשרה, מה שמאפשר לחברה לחגוג שם את מסיבת ראש השנה לקראת החג. לדעתי האישית בלבד אין הבדל קונספט בין המסעדה  באירוח קבוצה לבין אירוח פרטי, אבל זו דעתי הפרטית וכמובן כל מה שאכתוב זו דעתי הפרטית דרך החוויה שחוויתי.   אני אוהב את העיצוב של המסעדה אות הפרטיות שיש לה להציע לקבוצה גדולה. תקריבים של מנות ראשונות הגיעו די מהר וזה מתאים למי שמגיעים רעבים אחרי הכנה נפשית של צום. הוגשו סלטים של גזר, חצילים , בטטה עם לחם קלוי - מעניין טחינה ?  חשבתי שזו מסעדה ברזילאית? ירקות או פלפל קלוי בתחמיץ היה טעים לי היו גם מטבלים של שום, צ'ימי צ'ורי ועוד וכן צ'יפס מעולה לחם הבית שהוגש היה מעולה שתייה מיצים, קולה דאיט ורגילה בשפע וגם יין אדום קברנה סובניון  גאטו נגרו סביר.   הזיכרונות שלי מפאפגיו ברח' הארבעה העלו בי ריר לנוכח המחשבות על חגיגת הבשרים המצפה לי. לצערי אכזבה!!! נתח ראשן מהשיפוד - סינטה, טעמה היה טעים אם כי היא הייתה עשויה מדי. נתח אחד  זה מעט מדי והנתח שחזר בסיום הסיבובים אחרי יותר משעה היה הפעם עשוי מדיום רייר אבל לא באותה האיכות והשהייה שלו במרינדת הבית  הורידה את טעם הבשר ל 5 מתוך 10.   נתח שני קבב טלה לא התחבר לי למסעדה ברזילאית. סביר ולא יותר מזה.   האנטריקוט שהגיע על השיפוד בגוש ונחתך לכל אחד בהתאם לרמת הצלייה שהוא מעוניין, היה רך ללעיסה במידה סבירה אבל שוב לא הרגשתי את טעמו של הבשר שאני רגיל. סך הכל היו מספיק סבבים כאן והכמות חולקה בנדיבות.   נתחי חזה העוף מבחינתי היו יבשים ולא הבנתי את מקומם במסעדה מסוג זה.   הצ'וריסוס היו טעימים לי כאילו אכלתי משהו דומה באירופה, זאת אומרת נקניקיה טובה.   נתחי הפרגיות שחולקו שוב - נתח בצלחת היו טעימים אבל הייתי מעדיף בשר שטעם המרינדה לא שולט בו. המנה לא חולקה בנדיבות לזכרוני.   היה סבב נוסף של סינטה כאמור שלא היה באיכות וטעם מתאים לסבב הראשון מה שהוציא לי סופית את החשק להמשיך לאכול בשר.   מאידך המנות הארונות נתנו פיצוי על עוגמת הנפש הקטנה ...
המשך...
23:54 17/09/2009
תמונה של David Casirer
סומכים עלי5
חוות דעת5
David Casirer
מרפיס מודיעין
דירוג 4 לא ממש בר וגם לא ממש מסעדה (גם אם הבעלים חושבים אחרת), מרפיס בישפרו סנטר הוא הדבר הכי קרוב לחו"ל / תל-אביב באזור בועת השמנת של מודיעין וסביבותיה. כמיטב המסורת של אחותה הבוגרת בהרצליה, מציעה האחות המודיעינית תפאורה אירית מושקעת (אם כי אני בספק אם פאב אירי אמיתי באמת נראה ככה) שעלתה לפי הדיווחים כמה מיליונים טובים, בר כהילים מגוון ומבחר בירות נאה (אם כי מעט מצומצם לטעמי) וגם אוכל לא רע בכלל. חמישי בלילה, המיתון נשאר בדלת והמקום מלא עד אפס מקום. קהל מעורב של גברים ונשים משנות העשרים המאוחרות ועד בכלל ממלא את החלל. מוזיקה חזקה המקשה מאוד על יצירת קומוניקציה עם הסובבים ואווירה כללית של גוד טיים. קבוצה של שישה גברים צמאים ורעבים מגיעה למקום במטרה לפתוח רשמית את חגיגות סוף השבוע. לאחר קצת יסורי כניסה התירו לנו לבסוף להיכנס. עקב מצוקת מקום, קיבלנו שולחן גבוה לארבעה אולם מהר מאוד שידרגנו את עצמנו באסרטיביות לשולחן מרווח יותר. חמישה מתוכנו היו רעבים (ההייטיקיסט כבר הספיק לחגוג את פיטוריו הקרבים בארוחת צהריים דשנה במתחם רמת החייל והגיע שבע) ולכן פצחנו בסבב הזמנות. איש המכירות והגנן הזמינו נקנקיות טלה איריות בעוד העורך דין והמנכ"ל פינקו את עצמם באנטריקוט. מאחר וחסתי על קיבתי לעת לילה, הסתפקתי בכריך רוסטביף. מלבד המנכ"ל שהזמין סלט, כולם הזמינו צ'יפס כתוספת. בנוסף הוזמנה מנת כרובית בבלילה כנישנוש. האוכל התעכב בדרכו אולם כשהגיע, התברר כטעים אם כי לא יוצא דופן. הרוסטביף היה עשוי היטב (כלומר מדיום-וול) אם כי מעט אנמי וחסר תיבלון. נקנקיות הטלה היו טעימות ועסיסיות והאנטריקוטים הגיעו במידת העשיה שהוזמנה. את הכבודה שטפנו בבירה סמואל אדמס (בהירה, קלילה וטעימה), לף בלונד, מרפיס כהה (לאמיצים) וקינחנו בקריק - בירת דובדבנים בלגית טעימה. על השולחן הושארו כ-500 ש"ח תבין ותקילין ובסך הכל ההתנסות הייתה משביעת רצון פלוס. למה כן: בגלל האלכוהול, החברה, האוכל (גם), האוויר הנקי מסיגריות וגם כי אין יותר מדיי אפשרויות בסביבה... למה לא: בגלל ההמתנה בכניסה, ...
המשך...
16:15 14/09/2009
תמונה של hila19800
סומכים עלי0
חוות דעת1
hila19800
א.ר. פעם בחיים
דירוג 2 מאוד התאכזבתי, הגעתי בעקבות המלצה של חברה שהתחתנה שנה לפני, שילמתי 8,000 ש"ח עבור שימלה איפור ושיער.המחוך היה משומש וביום החתונה ראיתי שיש בו אפילו כמה קרעים, הביאו לי מידת שמאל למרות שאני מדיום (כניראה ציפו שאני ארזה מהתרגשות ב- 4 חודשים) רק שאני ניכנסתי להריון, ועדכנתי אותן(את התופרת ואת ויקי מהמכירות) והרגיעו אותי שהכל בסדר, וביום החתונה סגרו לי את המחוך עם חוט ככה שניראה שכל הגב זה חוטים.ראו שהמחוך קטן עלי.השימלה הייתה מאוד לא מושקעת, האיםור היה מהמם אך בסוף הערב כבר הייתי ללא יפור כמעט בכלל.רק השיער היה יפייפה.הדבר היחידי שהיה בסדר שם.מאוד לא מומלץ לדעתי, הם מאוד מסחריים ושוכחים לתת יחס חם.ארוחת הבוקר הייתה טוסט ומעט סלט עם מיץ תפוזים. הכל היה קטן ולא מיוחד.אני מאוד לא ממליצה. מרגיש שצריך להלחם עבור כל דבר והם לא כ"כ זולים!מאכזבים מאוד.
המשך...
20:14 08/09/2009
תמונה של tristery
סומכים עלי36
חוות דעת199
tristery
בורגוס
דירוג 4 אתם בטח מכירים יותר את "מוזס",את "בלאק",או את "אגאדיר" ? אז זהו ש"B.B.B"(ראשי התיבות של "בורגוס בורגר בר") עושה עבודה דומה רק בסגנון שלה-ועומדת בתחרות מול הללו. שמעתי המלצה מחברים,וקראתי המלצה כאן ברמקול(תודה "מלח"...),ומצוייד בשתיהן לקחתי את ההגה לרחוב יגאל אלון בת"א,וכיוונתי את החרטום בין הסינרמה לעזריאלי,ותוך דקות ישבנו בפנים להרגיע את הבטן ואת המתח שהצטבר מהסרט החדש "נירדפת"(אגב,לא רע) שהבאנו איתנו מהסינמה-סיטי.
המשך...
11:03 23/08/2009
תמונה של ששת שצ
סומכים עלי14
חוות דעת85
ששת שצ
הטרקלין
דירוג 5     הטרקלין ערב בשרים עם לביאות ואריות   בפעם הקודמת שהייתי  בטרקלין היה ערב נקניקיות וכיו"ב ערב שלווה בבירות. הפעם ביקשתי מיוסי בן אודיס רשות להזמין עימי כמה בלוגרים לטעימת ארוחת הבשרים. זו הייתה טעות בסיסית שלי, לא חשבתי שיש טורפים יותר זריזים ממני. אבל חברתם של הטורפים האלו נעמה לי. וזה מה שחשוב.   הטרקלין ביסטרו בשר ויין כשמו כן הוא אבל יותר מזה, מדובר בבר תל אביבי שעורך אירועי קיץ, וארוחות לפי תפריט מיוחד.  אומרים שארוחת הטעימות שם 89 ₪ לאדם שווה במיוחד. ( שש מנות זוגיות) לא רק שיש לו פרס על היותו הבר הנבחר אלא יש לו סמל הערכה למקום שיש  אוכל ויין. ואכן יש שם כ 170 סוגי יין ומשקאות שונים. יש מקומות ישיבה כולל הבר ל 56 סועדים ובליינים וכעת במסגרת אירועי הבירה נפתחה המרפסת שם מתקיימים אירועים משגעים כל סוף שבוע.   זהו, שהגענו חמישה בלוגרים לטעימה וחוות דעת על הבשרים, המסעדה הפעם הייתה בתפוסה בינונית אבל לידנו חגגו יום הולדת מעל עשרה סועדים ארוחה דומה לשלנו.   את הערב פתחנו בלגימת יין רוזה מענבי קברנה פרנק של יקב אסף. אני אוהב יינות רוזה שנלגמים בקלות, מאידך מאז לגמתי את הרוזה של יקב עגור לא מצאתי מתחרה. יין מכניס שמחה ואוכל עוד יותר: מנות הפתיחה:   פטה כבדי עוף מצופה בריבת תמרים ותאנים ואגוזים מלווה בצלוחית עם ריבת בצל בה יש גם ג'ינג'ר וצ'ילי ( 36 ₪ ) טעם מעולה, זה מוגש עם טוסטונים שהם מכינים מלחם הבית שנאפה על אבני הבזלת וגם הם ראויים לציון לשבח.   קבבוני טלה מונחים על טוסטונים עם סלסת עגבניות 38 ₪ , כאן היה הסימן הראשון להתחלת הקרב..  כי לחלק שלושה  קבבים לחמישה קרניבורים לא הולך ברגל, כי טעמם והעסיסיות היו מעולים. זה נשמע מחיצי אבל זה מה שיש.   קרפצ'יו סינטה עם רוטב בלסמי ופסטו ( 38 ₪ ) נמסים בפה טרם הספקתי להרגיש את טעמם נעלמו כאינם. זו מנה שבעצם גם אם הייתי מזמין צלחת אישית היא הייתה נמסה בפה מהר ואני לא בטוח ברמה המקצועית אם ...
המשך...
07:12 21/08/2009
תמונה של Lady Sababa
סומכים עלי3
חוות דעת12
Lady Sababa
מקום של בשר
דירוג 4 כמעט כל ביקור שלנו לאחרונה בנוה צדק היה מלווה  בצפייה בשלט המסעדה "מקום של בשר"  וקבלת החלטה- פעם הבאה אנחנו שם, ואכן סוף סוף זה קרה, שבת בצהרים סביבות השעה שלוש- הגענו.המקום מעוצב באופן עדין ובטוב טעם ובעיקר שוקק חיים (אולי מדי או שהאקוסטיקה לא כ"כ טובה/ מוזיקה חזקה שמאלצת את הנוכחים להגביר את הקול יתר על המידה הסבירה).החלטנו להתמקד בעיקר – הבשר, ולהזמין רק מנה עיקרית, (כמובן שלא התאפקנו והזמנו גם את לחם הבית אשר הוגש עם שמן זית שום וזיתים (לא רע :-)))הזמנו 2 מנות של נתח פילה בקר (כל אחת 250 גרם) וסטיק אנטריקוט  (300 גרם). הפילה הגיע מעט עשוי מדי ,המדיום רייר היה מדיום והמדיום היה מדיום well, קצת מאכזב למקום שמציג את עצמו כמתמחה בעניין.התלוננו, המנה הוחלפה ללא שום בעיה וכעבור 20 דקות הגיע סטיק חדש עשוי במידה הנכונה, הסטיק היה טעים אך מצד שני לא ממש מפיל... כאשרהאנטריקוט לעומת זאת אך ורק קצר שבחים...עם המנות העיקריות הגיעו תוספות- סלט ירוק – מנה עשירה, ציפס הבית שהיה נחמד אך מאוד הזכיר תפוציפס משקית (קצת בזבוז) וגרטן תפו"א שהיה מצוין.  לסיום הזמנו אספרסו קצר ומנה אחרונה עוגת ביסקוויטים - עוגת שכבות של בישקוטים, קרם וניל ושכבת שוקולד - פשוטה וטעימה. עבור ההנאה (המפורטת) בתוספת בקבוק קאווה שילמנו קצת יותר מחמש מאות שקלים – לדעתי לא ממש מעט....    
המשך...
13:14 02/08/2009
תמונה של Maya Shoval
סומכים עלי10
חוות דעת7
Maya Shoval
בלאק בר בורגר
דירוג 2 מאז שפתחו סניף של Black במתחם G החדש בכפר-סבא, הפכנו להיות לקוחות די קבועים של המקום. ש' ואני אוהבי המבורגרים מימים ימימה, ובממוצע פעם בשבועיים אנחנו במוזס או בהאדסון ללייט נייט. את הבלאק מעולם לא אהבנו במיוחד. התפריט אמנם מגוון, אבל די יקר למסעדה מסוג זה, ולדעתנו לא משתלם בכלל אם אתה לא מגיע בעסקית או לייט נייט (אגב, את אותה ביקורת יש לי גם כלפי מוזס, שהמחירים שלהם מחוץ לעסקיות ממש מגוחכים). אנחנו גם לא מתים על ההמבורגר עצמו של בלאק, אבל מה לעשות כשפותחים סניף 5 דקות מהבית הבררנות יורדת.   את העסקית ניסיתי לראשונה כשהמקום רק נפתח. ידיד טוב ואני נפגשנו לארוחת צהריים במקום. הוא מתנייד עם הרכב כל היום, אני באזור התעשייה כפ"ס כך שהמיקום היה מצוין. העסקית לא כל כך. בתחילה העסקית הורכבה ממנה עיקרית, תוספת צ'יפס או סלט קטן ושתיה ב-49 שח. לא משתלם בעליל. לפני שבוע שנפגשנו שם שוב גילינו שהוסיפו לעסקית גם מנה ראשונה מוקטנת. כנראה המיתון עושה את שלו.             הזמנו את הקבועים שלנו – אני נורמה ג'ין (המבורגר שעשוי מאנטריקוט) והוא שניצל ענקי (חולה שניצלים הבחור). למנה ראשונה הוא לקח סלט קטן וחביב (חסה משקית, איזה 2 עגבניות שרי, בצל ורוטב) ואני את הצ'ילי ובשר שלהם. חריף וטעים בדיוק במידה. מנה ראשונה מצוינת. הנורמה ג'ין היה הפעם די סתמי, לא מדיום כמו שביקשתי, והייתי צריכה להטביע אותו ברטבים, מלח ופלפל.     זאת אגב, הדרך בה אני מסתכלת על ההמבורגרים שלי – אם הייתי צריכה להטביע אותם ברוטב, כנראה שמשהו בהם לא כזה מוצלח. ההמבורגר היחיד אצלי שמקבל רק קצת קטשופ הוא ההמבורגר האלוהי של האדסון. מבחינתי, ההמבורגר הכי טוב בישראל.       אבל נחזור לבלאק. בלייט נייט האחרון שהיינו (בסניף כפ"ס מתחיל ב-22:00, כדאי לבדוק מתי מתחיל בסניפים אחרים) החלטתי לחרוג מהנורמה ג'ין ולקחתי שווארצנגר תוספת שום אפוי בשמן זית. ראיתי את השום נח על ההמבורגר אבל מבחינת הטעם זה כאילו לא היה שם כלום. ...
המשך...
17:16 31/07/2009
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
מאראבו
דירוג 5 כבר הרבה זמן אני מנסה להגיע למאראבו. היא זכתה בקרב הסכינים בערוץ 10, קבלה באזז מטורף ברשת, ומאיה שובל שדיברה על המסעדה, חיפשה ברמקול, המליצה לי בכל לב.. אז אירוע אחר שהיה אמור להיות ביום שישי התבטל, ומיהרתי להזמין מקום.   מאראבו נמצאת באבא הילל 14 ברמת גן, מקום קצת מאיים מבחינת חנייה, אבל יש חנייה של המסעדה בבנין. כבר התחלה טובה שמרמזת שאתה מגיע למקום שיהיה בו טוב. נכנסנו בזמן, מה שאומר שהיינו צריכים לחכות קצת לשאר החבורה, כמובן - המלצר היה מעולה - מאוד מנומס, שאל וביקר ובדק בדיוק בכמות שצריך כדי לבדוק אם אנחנו רוצים יין (טעמנו את הקברנה טוליפ 07, שהיה ממש צעיר מדי, והלכנו לבסוף על הגירסה הספשל רזרב 06, שהיתה קצת יותר טובה אם כי קצת מתוקה מדי לטעמי), מיים או משהו לבנתיים. נצלנו את הזמן לשאול על התפריט ושמחנו לגלות שארוחת הערב האביבית (הלוואי שהיה אביב..) פעילה גם בשישי בערב..   הזמנו את הטרטר פילה בקר (48 ש"ח) - שכמו שהתמונה מרמזת, זה בערך בקר שחומם, בלי להשרף שנייה - אדום וחי לגמרי, מטובל היטב בהרבה פלפל שחור וטעים לגמרי. שילוב העגבניות וביצת העין פשוט מושלם והתענגתי על המנה הקטנה הזו כמה שיכולתי.       למרכז השולחן הזמנו את סלט גבינת בלו מאורי (עגבניות שרי, בייבי עלים, בצל סגול וקרוטונים, 42 ש"ח) שהיה בדיוק כמו שכתוב. הגבינה היתה מצויינת ודקה מאוד, אבל לא היה יותר מדי ממנה בסלט, וכן פטה כבד עוף כחלק מהמנה האביבית שגם הוא היה מצויין ונטרף במהרה. היין הגיע בזמן והשיחה קלחה - יש הרבה מקום במסעדה, אפשר לדבר, והשולחנות מרווחים מאוד. כל פרט ובפרט הושקע ועובד לשלמות.   ואז הגיעו העיקריות.. ואני חייב להגיד שפחדתי. הביקורים הבעייתים שלי בהאדסון, /יועזר בר יין ובשגב אקספרס גרמו לי לחשוב שפשוט לא הולך לי עם מסעדות שף.. אל דאגה, במאראבו הסוף היה טוב.. טוב מאוד.. וזו רק חצי מהארוחה. הזמנו את אותה מנה פעמיים, למעשה, בקומבינציות שונות. המדליון פילה בקר ...
המשך...
08:43 18/07/2009
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
קורדליה
דירוג 4 מהרגע שכתבתי את הפוסט שלי על מסעדות ששווה ללכת אליהן ידעתי שקורדליה תהיה אחת מהן. הפוסט מתעדכן ומשתנה אבל קורדליה תמיד שם. אתמול בערב כל הכוכבים עמדו נכון והצלחתי סוף סוף לבדוק את המקום.   קורדליה נמצאת בסימטה יפואית מקורית עם המון אופי - הקירות עשויים לבנים לבנים, הכניסה תחת קשת עגולה, והסימטה צרה וקרירה בליל קיץ. מהצד השני יושב פאב שאני לא זוכר את שמו כרגע, וכיאה למסעדה ברמתה, קורדליה מציעה שירות חנייה ללקוחות המסעדה. אנחנו פיספסנו אותו (חבל שלא אמרו לנו בטלפון) אבל חניה בחניון ב10 ש"ח וסיבוב קל ביפו זה תמיד נחמד.   התפאורה במסעדה מרשימה. שולחנות מסוגים שונים, עגולים, מרובעים, לשניים ולמשפחות, רומנטיים יותר ופחות.. מנורות תלויות מהתקרה ונותנות אוירה של מסעדה קצת חשוכה, אבל תחת כל שולחן יש מספיק אור כדי שיהיה נעים ומיוחד. על השולחן מוכנות צלחות עם מפית, ותחתן מגשון עץ חי יפיפה.   השירות במסעדה מדהים. המלצרים מגיעים ומחכים, לא מתפרצים לתוך השיחה. אם אתם רוצים יין, והמבחר גדול, יש מי שייעץ לכם. אנחנו בחרנו בנגב מייקב בוטיק שהיה מתקתק מעט, וקצת אלכוהולי (14.5- כמו יינות רבים מהאיזור. ההמלצה של המלצר השתלמה - היין היה מצויין ונלגם במהירות. גם ההשפעה היתה.. עליזה.   התחלנו בצלחת גבינות מעולה (68 ש"ח) שהספיקה כמנה ראשונה לכל השולחן, שהוגשה יחד עם טוסטים קטנים וטעימים, המשלימים היטב את טעם הגבינות. הלחם שהגיע היה קצת רגיל לטעמי, והרגשתי שחבל על המקום שהוא תופס :)   המשכנו בפילה בקר (140 ש"ח) מדיום, שהוכן היטב והיה טעים ועסיסי, פסטה בפטריות שהיה טעימה מאוד לחלק מהשולחן ובסדר לדעת אחרים. לא הרגשנו שהיא היתה פסטה של 80 שקל, אבל היא היתה טובה. פטה הכבד היה טעים, ולווה בתוספות מתוקות מדי, לטעמנו, עד כדי בלתי אכילות.   הקינוח - הקפה של טאצה דורו שלמדתי לאהוב, והאטלנטיס - שוקולד ברוטב קרמל - היו טובים ונעלמו מן השולחן במהירות.
המשך...
10:09 04/07/2009
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
המבורג
דירוג 2 כשאתה נכנס להמבורג אתה חושב שהגעת לממלכה אסורה, או לפחות מיוחדת. חלל ענק וגבוהה, כמה עשרות שולחנות, גדולים וקטנים, מרובעים ועגולים, כסאות וכורסאות. מה שתרצה, איך שיתחשק לך.   הסיפור שעל התפריט, על המבורג העיר, המסעדה, המקור של ההמבורגרים וכו', גורם לך לחשוב שלפחות כאן נותנים דגש מיוחד לאיכות הקציצה שאתה הולך לקבל. שאני אזמין משהו שהוא לא המבורגר, כאן? אין מצב!   נו טוב. אם יש דבר שמרגיז אותי יותר ממסעדות שלא נותנות מספיק זה מסעדות שמתיימרות לתת מספיק ואז מאכזבות אותך.   הבשר עצמו סביר. אכלתי במקומות פחות טובים. אופן העשייה מאוד חובבני - יותר מפעם אחת ביקשתי מדיום וקבלתי איזה משהו רנדומלי ביותר: לפעמים רייר, לפעמים well done. אני לא מדבר על מקרה יחיד, אני מדבר על 4-5 פעמים שביקרתי במסעדה.   אבל מילא זה - כשאתה מבקש לשנות, הם מנסים לחסוך עליך. וזה משגע אותי! פעם אחת ביקשתי ללא מיונז והביאו לי עם, אז בקשתי להחליף. המלצרית לקחה את ההמבורגר וניגבה את המיונז! לא פחות! פשוט החזירו לי אותו עם קצת פחות.. לא יאמן. כמה פעמים כשהביאו לי רייר מדי, שכמובן גיליתי אחרי שחתכתי אותו, פשוט שמו אותו, מצ'וקמק כמו שהוא, על האש, ואז כמובן הבשר נשרף מבפנים.   עזבו שירות, עזבו מחיר (לא זול). איכות מיוחדת אין כאן.
המשך...
16:48 28/06/2009
תמונה של Mr. Herbert
סומכים עלי5
חוות דעת7
Mr. Herbert
רק בשר
דירוג 4 לקחתי את חברה שלי למסעדת רק בשר לכבוד היומולדת שלה. את המסעדה היכרתי דרך שובר הנחה שקיבלתי בסוזן דלל בדרך חזרה מהים. ברגע שנכנסנו בדלת המסעדה, עוד לפני שהבנו מה קורה ומי נגד מי, כבר לכל אחד הייתה כוס יין אדום ביד. לאחר המתנה קצרה שבה סידרו את השולחן שלנו (הודענו להם שאנחנו מגיעים 10 דק' לפני שפתחנו את הדלת) לקחו אותנו לעמדת הבשרים והסבירו לנו שכדי שנצליח לאכול היום אנחנו צריכים להגיד לגריל-מן איזה בשר/בשרים כל אחד מאיתנו רוצה, ובאיזה משקל. מההלם לקחתי 300 גרם אנטריקוט, עכשיו אני מבין שהייתי יכול להיות הרבה יותר יצירתי ובעצם להרכיב לי מנה ורסטילית(100 אנטריקוט, 100 אסאדו עגל, 100 נתח קצבים - האפשרויות לא מוגבלות). לאחר הבחירההושיבו אותנו בשולחן וישר בא מלצר ושאל על מנות ראשונות וכו'... השירות היה ממש טוב, מהיר ובאווירה טובה. יש שם דיל לא נורמלי על יין הבית: 15 ש"ח לסועד - יין הבית ללא הגבלה כל הערב. למנות הראשונות לקחנו סלט הבית וקרפצ'יו. הסלט היה מעולה, הקרפצ'ו היה טוב, לא מיוחד. לאחר מכן הגיעו הסטייקים. אני לא אשקר ואומר שכבר אכלתי סטייקים טובים יותר מימי, וזאת אחת המסעדות שצריך להזמין בה מדיום רייר כדי לקבל מדיום.אבל חוץ מזה הסטייק היה טוב .  
המשך...
08:08 24/06/2009
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
NG
דירוג 5 כשטמיר כתב לי שNG היא מסעדת הבשרים בטובה ביותר בתל אביב, נגשתי ישר לראות מה כתבתי עליה בעבר, כדי להראות שהטעם שלנו דווקא די דומה אחרי חוסר ההסכמה על ההאדסון.. מה רבה היתה ההפתעה שעדיין אין חוות דעת שלי! מחדל!   NG זה דבר ראשון: בשר. אנטריקוט, פילה, המבורגר, כל מה שתבחרו. הבשר איכותי ברמות והעשייה מקצועית ואיכותית. בשר מדמם הוא בשר מדמם והמדיום שלהם הוא מדיום אמיתי. לרוב אני יושב על הבר, והשירות מהיר, ברמנים שיודעים מה הם מגישים, כולל מנות וכולל השתיה. אני יכול להמשיך ולתת פידבקים, אבל בשורה התחתונה הבשר מדבר בזכות עצמו.   אני אוהב שמגישים כאן dancing camel, הבירה האהובה עלי, מחבית. אני אוהב שיש מבצעים על וויסקי (לא קבוע, אבל כבר פגשתי גלן פידיך ב35 ש"ח), ואני אוהב את האוירה, מבחר היין כולל הטעימות אם רוצים, ובכלל, החוויה הכוללת.
המשך...
15:27 23/06/2009
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
האדסון בראסרי
דירוג 3 כמה שמעתי על ההאדסון. בחיים הפרטיים, בבלוגספריה (כאן, לדוגמא), וכמובן בטלויזיה לקראת אליפות המסעדות. כולם היללו, שיבחו, דיברו. כמה פעמים ניסיתי למצא מקום בשישי אבל נזכרתי מאוחר מדי.. פשוט לא הצלחתי להגיע ולטעום.. עד יום שישי אחד, שהכל עבד כמו שצריך, כולל הזכרון שלי - ולכן הצלחנו להזמין מקום.   המעדה ברמת החיל, בשבילי איזה מינוס כלשהוא, אבל במקרה הזה לא כל כך נורא - יש חניה של המסעדה, אז אין בעיה להגיע, למצא מקום, ולהכנס. יפה, יפה. גם הכניסה למסעדה נעימה - חלל גדול, מקום ללכת את השולחן בלי להתקע באנשים אחרים, שולחן מרווח יחסית (לארבעה), אפשר לדבר, מואר, ולא מעשנים. מצויין.   המלצרים מייד נגשו אלינו, הציגו את עצמם, ונתו שירות מצויין, מהיר, ועם חיוך. עדכונים בזמן אמת על כמות הבשר ומנות מסוימות שנעלמו תוך כדי שיחה איתנו - והמלצרית פשוט עפה עם ההקראה, ההמלצות, המיוחדים, השונים. תוך כדי הזמנו בקבוק יין (קיאנטי, ידענו שהולך להיות הרבה בשר) והתחלנו בחיפוש מהמנות הראשונות.   קרפאצ'ו פילה בקר (46 ש"ח) היא המנה הכמעט קבועה שלי המסעדות בשריות. הפכתי להיות כמעט מומחה. הקרפאצ'ו בהאדסון היה בסדר, קצת מאכז, קצת עבה מדי וחסר יחודיות. בקאפרצ'ו טוב יש טיבלון עדין במיוחד שמוסיף איזו חלקלקות, קצת מלחיות וקצת לימוניות. כאן זה היה חסר.   למנה העקרית הזמנו מהמיוחדות, סינטה (רצינו מדיום-רייר) אחרון שנשאר באותו יום - אז שלפנו במהירות. המלצרית המתינה לעדכון זמן האמת שלה והזמינה לנו. האמת - אכזבה. הסטייק בושל יתר על המידה (ומכייון שהיה האחרון כבר אי אפשר היה לעשות אחר), והבשר, למרות שהיה איכותי, לא היה יותר מזה. למסעדה רגילה אולי הייתי נותן עוד כוכב, אבל עם כל ההייפ שיש להאדסון, פשוט התאכזבתי.
המשך...
13:38 23/06/2009
תמונה של romi
סומכים עלי6
חוות דעת18
romi
מיטבורגר - איוו - סניף עמק רפאים
דירוג 5 באתי לאכול צהריים. הזמנתי עסקית 250 גרם איוו מדיום, היה עסיסי וטעים. המקום נקי ממוזג ונעים.  
המשך...
14:47 16/06/2009
תמונה של Islay
סומכים עלי11
חוות דעת53
Islay
HomeBurger
דירוג 4 עברנו במקרה ונתקפנו חשק להמבורגר. הומבורגר מיועד בעיקר למשלוחים ופחות לישיבה במקום, אבל אפשר לשבת על הבר או בכמה שולחנות על המדרכה - הכי פאסט פוד שיש. ההמבורגר, מצד שני, לא פאסט פוד בכלל. כלומר, הוא מהיר, אבל טוב מאוד. 100u05D0נטריקוט, עשוי כמעט במידה הנכונה (שזה ראוי לציון בהמבורגריות תל אביב...) הזמנו מדיום וקיבלנו רק קצת מעבר למדיום. הצ'יפס נחמד, וחוץ מהרטבים הרגילים קטשופ-מיונז-חרדל יש גם רוטב ברביקיו ורוטב חריף תוצרת בית.   המחירים קצת קשים להשוואה כי המידות טיפה שונות מהמקובל - יש 160, 220, 320 ו-400 גרם, במחירים שנעים בין 40 ש"ח ל-57 (כולל צ'יפס). נגמה לי שבסך הכל זה טיפה יקר מהממוצע העירוני של ההמבורגריות ה"מהירות", אבל 100u05D0נטריקוט כנראה שווה עוד כמה שקלים. מחירים במשלוח/טייק אווי קצת יותר נמוכים. השירות סימפטי במיוחד.   לסיכום, לא חושבת ששווה להגיע במיוחד, אבל אם נמצאים בסביבה הכללית, בהחלט שווה לצעוד קצת כדי להגיע.
המשך...
04:37 25/05/2009
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
יועזר בר יין
דירוג 2 כמה שמעתי על המסעדה הזו, וכמה חיכיתי להגיע.. כגודל הצפיה, גודל האכזבה.   הגענו לחגוג יום הולדת, שמונה אנשים באמצע השבוע. המסעדה ממוקמת בבית עתיק ביפו, מלאה אוירה ומיוחדת. הכניסה מזכירה כניסה למערה או לבית יין, ומול הדלת מבחר יין עצום. ההתחלה, כמובן, מצויינת. עד שמתיישבים.   הכיסאות כבר שידרו לי מצוקה. פשוט לא נוחים לישיבה. משענת קשה ומושב רך מדי. המלצרית הגיעה מהר והתחילה לדבר על סוגי היין הרבים שיש, וחשבתי ששוב יש תקווה. גם המבחר, וגם הידע של המלצרית בכולם הרשימו אותי לטובה.   התחלנו במנות הראשונות. אני הזמנתי קרפצ'יו בקר (קטן, 48 ש"ח) שהיה די סתמי ומאכזב. המלצרית הזהירה שהוא עבה יותר ממקומות אחרים, אבל הוא פשוט שחה בשמן, ללא טיבול וללא טעם מיוחד. חבל.. חשבתי שאם אני סוף סוף יפגוש את הקפרצ'ו שלי, זה יהיה כאן.. נו טוב. צלחת לחם וחמאה (18 ש"ח) היתה לא רעה, ומבחר הגבינות (66 ש"ח) היה טוב אבל קצת קטן בשביל מחיר כזה.   לילדים הזמנו נקניקית יועזר (88 ש"ח) וההדרדרות התחילה. הבשר היה יבש, פשוט לא טעים, לא הילדים ולא עזרת המבוגרים יכלו לה. פשוט השארנו אותה שם. כמה מבוגרים שהזמינו מנה דומה לעיקרית, פשוט ביטלו אותה.. אף אחד לא רצה להתקרב למשהו כזה.   העיקרית שלי היתה סטייק אנטריקוט של יועזר (177 ש"ח) שהוגש עם תפוחי אדמה, מדיום עד רייר.. והיה.. סתם. פשוט סתם. לא הייתי אומר שהוא היה רע, אבל הוא ממש לא היה טוב. האנטריקוט בNG לוקח בהרבה, והוא הרבה יותר זול. הבנתי סופית ברגע הזה, שזו היתה טעות להגיע לכאן. המחירים, הישיבה, הכל היה נסלח אם האנטריקוט היה מצדיק את זה. והוא לא.   מנה נוספת היתה הבף בורגיניון בנוסח "יועזר" (98 ש"ח) - צלי בקר ביין אדום, שגם אותו לא הרגשנו צורך לסיים. היה סביר, מתקתק מדי לטעמי, וקצת רך מדי.   מה אומר ומה אגיד. אכזבה. במחירים כאלה, כשאתה מגיע ומשלם, אתה מצפה שהכל יהיה מעבר לטוב, ויועזר נכשלו כמעט בהכל. אולי כדי לשתות כוס יין אני ...
המשך...
06:11 13/05/2009
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
סרגוס
דירוג 5 מהרגע שנכנסו הבנתי שזה מקום אחר. מהשומר בכניסה, דרך המארח ועד המלצר - שירות נחמד, אדיב, ברמות אחרות. אם זו ההתחשבות בבקשה להפסיק את העישון, בלי לריב ובלי להתפלא על הבקשה, ומשפטים כמו "אתם הלקוחות שלנו, ואתם קובעים". משהו. הזמנתי המבורגר פשוט (200 גרם, 52 ש"ח), מדיום, שהגיע באמת מדיום (ולא חצי WELL DONE כמו שלרוב) עם צ'יפס מעולה בלחמניה טעימה מאוד. היא הזמינה שלישיית בייבי בורגר (בייבי בורגר, בייבי בורגר עם רוטב צ'יפוטלה, בייבי בורגר עם גבינת אמנטל ומיונז שום קונפי, 58 ש"ח) שנתנו מבחר של טעימות שונות וטובות מכל האופציות. מבחר הבירה לא היה מיוחד, והסתפקתי בגולדסטאר בבקבוק (אין חבית).
המשך...
16:09 27/04/2009
תמונה של Lior Sion
סומכים עלי64
חוות דעת263
Lior Sion
מיט-בר
דירוג 5 מי שראה את הטוויטים או הפייסבוק שלי אתמול יודע שהתרגשתי - אבל זה מגיע למיט בר :) איזה דיל - 90 ש"ח על אנטריקוט 300 גרם, מנה ראשונה, מנה אחרונה ושתייה. אין דברים כאלה. אז לתכלס, כי אולי מחר המבצע לא יהיה, אבל הבשר.. הבשר ישאר אותו דבר, כמו שהוא כבר נשאר מעל 15 שנה (יצא לי לפגוש במיט בר אתמול גם מבקר מסעדות שאמר לי את זה.. זה לא שאני יודע באמת) הקרפצ'ו בקר לא גדול, אבל סוף סוף עשוי נכון במידה השמן, מיץ הלימון והגבינה. המלח הגס מגיע במטחנה, כך שאני טוחן אתו מעל הקארפצ'ו ולא מתעסק במלח שמי יודע מי דחף אליו ידיים בעבר. המיט בר מרויח ניקוד. האנריקוט (שזה בשר שאני לרוב לא מנסה) מדיום אמיתי. קצת חששתי ושקלתי להזמין מדיום רייר, כי מסעדות נוטות לתת את הבשר טיפה עשוי פחות מדי, אבל לא כאן. עשוי מדויק, עסיסי, הבשר פשוט טוב. טעים. אני מרייר רק להזכר בו. זו איכות אמיתית, והמיט בר מרויח עוד נקודות. על הקינוחים אי אפשר לסמוך עלי, אבל אומרים שהעוגת וניל היתה מעולה. הסורבה היו בסדר (לא שזה מנע מהם להעלם במהירות). הקאווה, שהגיעה עם הארוחה, והקאווה בתוספת (18 ש"ח) סידרו אותי יופי. המיט בר הוא מוסד. אירוח טוב, שירות למופת ובשר טעים. לא זול, לא יום יומי, אבל מבטיח ותמיד מקיים, ואין הרבה מקומות שעושים את זה.
המשך...
13:30 19/04/2009
תמונה של liorelia
סומכים עלי1
חוות דעת4
liorelia
לאנטריקוט
דירוג 5 אכלנו שם ביום כיף מטעם העבודה. ארוחת ערב מדהימה. אווירה נעימה, מלצריות חייכניות וזריזות, ואוכל פשוט נהדר.האנטריקוט היה מעולה, הקינוחים לא רעים בכלל (אפילו שהם פרווה כי זה מקום כשר, אוף...) והמנות הראשונות מגוונות וטעימות.
המשך...
07:21 27/03/2009
תמונה של michalkl
סומכים עלי3
חוות דעת12
michalkl
NG
דירוג 5 מה הופתעתי שעדיין אין חוות דעת על מסעדת הבשרים המצוינת הזו! איזה מזל נפל בחלקי להיות הראשונה שממליצה בחום על מסעדה זו:) לפני שנתיים הגעתי למסעדה עם חברה טובה, בעלה ואביה. אז עוד הייתי פרגית צעירה (תרתי משמע) בענייני בשר, ובשר אצלי היה צריך להיות או בצורת המבורגר או עם הרבה רוטב כדי שיהיה טעים. למזלי כל זה השתנה:) הדבר שזכור לי מכל הוא שכאשר הזמנתי את מנת האנטריקוט ('אנטריקוט NG' -330 גרם) המלצרית לא שאלה אותי איזה רוטב אני ארצה על הבשר וכשהסבתי את תשומת ליבה לעניין היא אמרה שאין להם רטבים, בשלב הזה כשהיא ראתה את הסימן שאלה על פרצופי והתמיהה על איך הבשר יהיה לי טעים היא אמרה לי שהבשר של NG נעשה כל כך טוב והוא כל כך טעים שרוטב רק יהרוס אותו. היא אמרה זאת בכזה בטחון שלא נותר לי אלא להאמין לה. או למען ההגינות והכנות לא להאמין לה אבל להיווכח בטעותי מיד כשטעמתי מהמנה.מאז במשך שנתיים כל שנותר לי הוא לפנטז על המסעדה ולחכות להזדמנות ולרגע הנכון לחזור אלייה. הזדמנות כזו הגיעה השבוע :) המסעדה הועלתה כפרס בהתערבות ביני ובין חבר (מה שהתערבנו עליו עוד לא היה אבל כנראה ששנינו פשוט מאוד רצינו ללכת למסעדה) וקבענו ליום שבת בערב.הזמנו שולחן מראש אך בהגיענו למקום האופציה הקסומה יותר והנוחה יותר בעיני לשניים היה הבר. התיישבנו על הבר והזמנו יין/ בירה/אספרסו ומים ומה לא... הופתעתי לטובה שבחיפושי אחר היין הראוי ביותר לשתייה הברמנית נתנה לי כארבע טעימות שונות מיינות שונים עד לבחירת האחד המתאים ביותר לבשר אותו עמדנו להזמין (אם בחוות דעת אחרת שלי כתבתי לכם מה לי ולקפה.. אז במקרה הזה מה לי וליין???? כל עוד זה אדום ובכוס יין כנראה שזה יין אדום:) מזל שהבאתי פרטנר לארוחה שקצת מבין בנושא ועזר לבחור. מהסיבה הפשוטה שאיני מבינה ביינות (אך אני מבטיחה לעבוד על נושא זה עד ההמלצות הבאות) אין ביכולתי להמליץ על נושא האלכוהול ...
המשך...
10:54 15/12/2008
»תוצאות נוספות..  
 
ראשי   הבלוג של רמקול   RSS   הוספת נותן שירות חדש   עזרה - שאלות ותשובות נפוצות   צור קשר   קצת על רמקול ועלינו  
תנאי שימוש   Ramkol.co.il ,Copyright©2009